-->
24 Mart 2019, Pazar   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
Turkticaret.Net’ten, Bilişim Meslek Lisesi
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      19 Nisan 2006, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
TURKTICARET.Net gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Türkiye’de ilk kez Bilişim Teknolojileri eğitimi verecek bir meslek lisesi yaptırıyor. Okulun yapımı için hazırlanan protokol Bursa’da Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Bursa Valisi Nihat Canpolat ve TURKTICARET.Net ortaklarının katılımıyla imzalandı.
Ülkemiz İnternet sektörünün öncü ismi TURKTICARET.Net, Türkiye’de bir ilke imza atarak Bursa’da Bilişim Teknolojileri Meslek Lisesi yaptırıyor. Devlete bağışlanacak olan lise için Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Bursa Valisi Nihat Canpolat ve TURKTICARET.Net kurucularının da katılımıyla Bursa Valiliğinde protokol imzalandı. Yapımına hemen başlanacak olan okulun 720 öğrenci kapasitesi olacak.

TURKTICARET.Net Genel Müdürü Murat Yanıklar yaptıracakları meslek lisesi için şunları söyledi:

    Ülkemizde pek çok sektöre yönelik meslek liselerinde gençlerimiz yetişiyor. Ancak bilişim sektörüne adım atacak ve ilerlemek isteyecek öğrenciler için bir lise bulunmuyor. Bu nedenle genç beyinleri doğru iş alanlarına yöneltecek önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğuna inandığımız TURKTICARET.Net Bilişim Teknolojileri Meslek Lisesi'ni yaptırmaya karar verdik. Lise çağında Bilişim Teknolojileri ile ilgili eğitim alarak yetişecek genç nesillerin, ülkemizin bu alanda yeni açılımlar kazanmasını sağlayacağına inanıyoruz. Okulumuzun ülkemize, sektörümüze ve Bursa'ya hayırlı olmasını diliyorum.

TURKTICARET.Net Bilişim Teknolojileri Meslek Lisesi’nde e-ticaret, e-iş, e-pazarlama, mobil teknolojiler, yazılım ve donanım konularında da dersler yer alacak.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      19 Nisan 2006, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz