-->
24 Mart 2019, Pazar   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
Doğan Online Portallerine Yeni Grup Başkanı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      21 Haziran 2006, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Doğan Online bünyesindeki çok sayıda portalden oluşan DOL Portal Grubu’na Ali Cem Soysal başkan olarak atandı. Soysal, grupta yer alan kâr merkezlerinin vizyon, misyon ve stratejilerinin yeniden yapılanmasından sorumlu olacak.

Doğan Online (DOL) bünyesindeki DOL Portal Grubu’na Ali Cem Soysal başkan olarak atandı. 29 Mayıs 2006 tarihi itibarıyla göreve başlayan Soysal, DOL Portal Grubu’nda yer alan e-kolay.net, bigpara, muzi, postajet, bahis gibi portallerin vizyon, misyon ve stratejilerinin gözden geçirilerek yeniden yapılandırılmasından sorumlu olacak. Ali Cem Soysal ayrıca, Doğan Online’nın bu alandaki liderliğini sürdürme ve geliştirme konusunda firmaya katkı sağlayacak.

Ali Cem Soysal kimdir?

1964 yılında İskenderun’da doğan Soysal, lise eğitimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1987'de İTÜ İnşaat Mühendisliği'nden mezun oldu. 2 yıl inşaat projeleri yönettikten sonra, New York Pace Üniversitesi'nde Bilgisayar Bilimleri ve Enformasyon Sistemleri üzerinde yüksek lisansını tamamladı. Ayrıca New York Üniversitesi'nde finans ve işletme programlarına katılan Soysal, Columbia Üniversitesi'nden de Pazarlama Yönetimi sertifikası aldı.

Ali Cem Soysal ABD'de olduğu dönemde, Baras-Jersey tekstil grubunda Enformasyon Sistemleri Başkan Yardımcılığı yaptı. 1994’te Türkiye'ye döndü ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Bilgi Sistemleri Başkanlığı'nda Grup Yöneticisi olarak görev aldı. 1997 yılında, kuruluşunu başlattığı VestelNet'in Genel Müdürlüğü, 2003 yılında Tepum Teknoloji Genel Müdürlüğü, 2004 yılında Teknoloji Holding Tasarım Hizmetleri ve Üretim Grup Başkanlığı görevlerini üstlendi. Soysal 2006 yılı içinde de bir dönem vekaleten TÜBİSAD Genel Sekreteri olarak görev yaptı.

Ali Cem Soysal, Türkiye’deki İnternet kullanımında önemli bir gelişme sağlayan VestelNet, Veezy kampanyaları ile 1999'da “Yılın Pazarlama Kampanyası Ödülü”nü, 2000'de “İnternet Hizmet Ödülü”nü aldı. Soysal, 2000 yılında da “Türkiye'nin En Başarılı 20 Genç Platin Yöneticisi”nden biri olarak seçildi.

Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Soysal’ın hobileri arasında kayak, caz müziği ve koleksiyonerlik yer almaktadır.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      21 Haziran 2006, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz