-->
24 Mart 2019, Pazar   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
Check Point Türkiye'deki 5.Yılını Kutladı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      11 Aralık 2006, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Check Point Türkiye ofisinin 5. açılış yıldönümü nedeniyle İstanbul’a gelen, Check Point Başkan Yardımcısı Bruno Darmon, Check Point iş ortakları için düzenlenen gecede önemli açıklamalar yaptı.

Check Point Türkiye ofisinin 5. açılış yıldönümü nedeniyle İstanbul’a gelen, Check Point Başkan Yardımcısı Bruno Darmon, Check Point iş ortakları için düzenlenen gecede önemli açıklamalar yaptı.

Sözlerine Check Point’in tek faaliyet alanı güvenlik olan şirketler içinde lider konumda olduğunu hatırlatarak başlayan Darmon, bazı güvenlik çözümlerinin, ana faaliyet alanı farklı olan şirketlerin bir departmanından ibaret olduğuna dikkat çekti. Darmon Check Point’in 2000 kişilik uzman kadrosu, 2300 uzman çözüm ortağı ile bağımsız ve tek önceliği güvenlik olan, 5.5 milyar dolarlık bir güvenlik devi olduğunu belirtti.

Son günlerde dünya güvenlik sektörünün gündeminde geniş yankı bulan Pointsec satınalmasına değinen Darmon, bu adımın Check Point birleşik güvenlik mimarisinin, veri güvenliği alanına genişletilmesi yönündeki ilk ve en önemli adım olduğunu söyledi. Veri güvenliği alanının öncüsü Pointsec’in PC, Linux, Pocket PC, Palm OS, Symbian OS ve Windows Mobile platformları için veri şifreleme ve erişim kontrolü teknolojileri, bu cihazların kayboması veya çalınması durumunda dahi kurum verilerinin korunmasını sağlıyor.

Check Point’in 2006 Mayıs’ında önemli duyurular ile girdiği UTM (Unified Threat Management - Birleşik Tehdit Yönetimi) pazarında artan hareketliliğinin, 2007 yılının ilk çeyreğinde yeni çözüm duyuruları ile devam edeceğini belirten Bruno Darmon, birleşik tehdit yönetiminin Check Point’in stratejik olarak ele aldığı ve ciddi hedeflerinin olduğu bir pazar olduğunu vurguladı. Bilindiği gibi IDC (International Data Corporation) tarafından ortaya atılan UTM – birleşik tehdit yönetimi kavramı, güvenlik duvarından, saldırı önleme sistemine, antivirüsten içerik filtrelemeye, antispyware’den VPN’e tüm güvenlik ihtiyaçlarının tek çözüm ile karşılanması anlamına geliyor.

Son olarak iş ortaklarının, kuruluşundan bu yana Check Point için çok önemli olduğuna değinen Darmon, satışlarının %100’ünün iş ortakları tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Darmon, Check Point’in güvenliği bir ürün olarak değil, bir süreç olarak değerlendirdiğini ve bu süreçte Türkiye’deki iş ortaklarının sağladığı yüksek müşteri memnuniyetini takdir ettiklerini söyledi. Türk iş ortaklarının yüksek uzmanlık seviyeleri ile, genişleyen Check Point çözüm yelpazesini başarıyla pazara taşımalarının yanısıra, ürün geliştirme konusunda dahi Check Point’in yol haritasını belirlediklerine dikkat çeken Darmon, yazılım temelli, esnek, proje ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir çözümler sunan Check Point’in, Türkiye’de iş ortakları ile birlikte büyük başarılara imza attığını söyledi.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      11 Aralık 2006, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz