24 Eylül 2018, Pazartesi   |   English
CentraSite Topluluğu'na İki Yeni Stratejik Sponsor
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      19 Mart 2007, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Software AG, iki önemli duyuruda bulundu. MEGA International'ın CentraSite Topluluğu'na katıldığını açıklayan şirket, uçtan uca SOA (Servis Odaklı Mimari) planlaması ve yönetişimi için alfabet ile işbirliği yaptığını da duyurdu.

CentraSite Topluluğu'nun stratejik sponsorları arasına katılan MEGA International, şirketlere SOA tasarımı, uygulaması, yönetimi ve yönetişimi konularında yardımcı oluyor. MEGA Suite, şirketlere, iş süreçlerini analiz edip planlama imkanı veriyor. Bunu da şirketin iş stratejisi, operasyon ve BT (bilgi teknolojileri) ihtiyaçları, BT sistemleri ve servis özellikleri gibi varlıklarına yönelik çokkatmanlı bir görünüm sağlayarak yapıyor. Bu modelleme çözümü, iş analistlerine ve BT mimarlarına, uygulamadan önce süreç değişikliğinin etkilerini anlama; risk, maliyet ve gecikmeleri azaltma imkanı veriyor. Software AG ve MEGA, yüksek seviyeli süreç analizinin özel İş Süreçleri Yönetimi (BPM) adımlarına çevrilmesini otomatik hale getirerek, iş süreci tasarımı ve uygulama arasındaki süreyi kısaltacak.

MEGA International, iş süreci tanımlamasından servis düzenlemesine kadar tutarlı bir SOA uygulaması için, MEGA Suite ile Software AG CentraSite havuzunu entegre edecek. Bu da müşterilere, mevcut hizmetlerini iş süreci optimizasyonu projelerinde yeniden kullanmak için, CentraSite kayıtlarında doğru hizmetleri arama imkanı verecek. Ayrıca MEGA, bu hizmetlerin düzenlenmesine yardımcı olacak ve hizmet tanımlarını XPDL kullanarak CentraSite havuzuna otomatik olarak ihraç edecek. Bütün CentraSite kullanıcıları, MEGA'nın iş odaklı hizmetler tanımlamaya yönelik kanıtlanmış yaklaşımından faydalanacaklar. Müşteriler, MEGA Suite sayesinde, iş fonksiyonları ve teknik mimari ile yakından ilgili hizmetler tasarlayabilecekler. Böylece, tasarım malzemesini, ayrı ayrı, bir araçtan bir SOA uygulama aracına aktarma ihtiyacı ve riski ortadan kalkacak.

Software AG ve alfabet, uçtan uca SOA planlaması ve yönetişimi sağlamak için işbirliği yapıyor. Öte yandan alfabet, Software AG'nin CentraSite Topluluğu'na stratejik sponsor olarak katıldı. alfabet, CentraSite Topluluğu'na katılımıyla, şirketlere SOA tasarımı, uygulaması, yönetimi ve yönetişimi konularında yardımcı olacak. alfabet'in planningIT ürünü, bir şirketin iş süreçlerinden organizasyonel yapı ve yazılım uygulamalarına, sistem yazılımından BT sunucu altyapısına kadar çeşitlenen BT varlıklarına çokkatmanlı görünüm sağlayarak yukarıdan aşağıya planlama yapılmasını mümkün kılıyor. Bu durum, iş süreçlerini ve stratejisini desteklemede BT altyapısının ne kadar etkili ve maliyet etkin olduğunu gösteriyor. Ayrıca, gerekli değişikliklerin yapılması halinde oluşacak etkiyi ve maliyeti de analiz ediyor. CentraSite, planningIT'nin belli bir ortamda hizmet tasarımı, uygulama ve yaygınlaştırmaya yönelik planlama kararları üzerinde çalışıyor. Hizmetin yaygınlaştırılmasının ardından, raporlama olanaklarıyla, hizmetlerdeki herhangi bir değişime ilişkin durum, kullanım ve etki izleniyor. Bu bilgi, merkezi SOA planlamasının ve yönetişiminin mevcut ve bütün veri tarafından desteklenmesini sağlamak için planningIT’ye geri iletiliyor.

İşletmeler, ileri düzey SOA çözümlerinin uygulanmasında çeşitli sorunlarla karşılaşıyor: mevcut uygulama ve sistemlerin tam entegrasyonu, organizasyonu iş alanlarına bölerek yeniden yapılandırmak, SOA ile ilgili kurumsal hizmetleri tanımlamak, SOA süreçlerini oluşturmak ve SOA performansını ölçmek. İşletmeler, temel kurumsal mimari ve SOA yönetişimi süreçleri tam olarak yerine oturduğunda, SOA çalışmaları için yapılan yatırımın geri dönüşünün yüksek olacağını görüyorlar. Software AG ve alfabet’in yeni uçtan uca SOA çözümü, bu tür sorunları çözmek için çok başarılı bir platform sunuyor.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      19 Mart 2007, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz