24 Eylül 2018, Pazartesi   |   English
Software AG ve Relativity’den Teknoloji Birliği
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      22 Nisan 2008, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Software AG, uygulama modernizasyonu portföyünü genişletmek üzere Relativity Technologies ile işbirliği yapıyor. Bu ortaklıkla, webMethods Application Modernization Suite’in sunduğu tam özellikli SOA’ya geçiş yapılabiliyor. Relativity Technologies’in teknolojisi, anabilgisayar uygulamalarının SOA’ya hazırlanmasında kritik ihtiyaçlara yanıt veriyor.

Software AG, Relativity Technologies ile global bir ortaklık kuruyor. Buna göre Software AG, Relativity Technologies’in uygulama modernizasyonuna yönelik ana çözümü Modernization Workbench’i, webMethods Application Modernization Suite içinde ücretsiz sunacak. Modernization Workbench, dünya genelinde, çekirdek ve mevcut uygulamaları yönetmek ve modernleştirmek amacıyla, 400’ü aşkın firma tarafından kullanılıyor. Software AG webMethods Birimi Teknoloji Başkanı Dr. Peter Kürpick konu hakkında şu yorumu yapıyor:

    Relativity Technologies ile işbirliğimiz, gerçek anlamda uçtan uca çözüm sunmamızı sağlayacak. Fonksiyonel açıdan, mevcut anabilgisayar uygulamalarını SOA (servis odaklı mimari) uyumlu bir koda dönüştürerek geçişi kolaylaştırıyoruz. Bu yaklaşımla, işletmeler, daha derine inerek, kurumsal sistemlerinde gömülü iş mantığını, kuralları ve süreçleri ortaya çıkarabiliyorlar. Böylece, çekirdek sistemlerini söküp atmak yerine daha hızlı, güvenli ve az maliyetli bir biçimde kullanıp genişletebiliyorlar.


Yüksek hacimli işlemleme söz konusu olduğunda, işletmeler, anabilgisayar temelli sistemlerin, maliyet etkinliği, ölçeklenebilirlik, güvenilirlik ve güvenlik bakımından benzersiz olduğunda birleşiyorlar. İşletmelerin anabilgisayar sistemlerini atmak yerine güncellemeyi tercih etmelerinin bir diğer nedeni de toptan değiştirme durumunda maruz kalınabilecek iş sürekliliği riskleri. Bu nedenle işletmeler, Uygulama Portföyü Yönetimi (Application Portfolio Management - APM) yaklaşımına odaklanıyorlar. Söz konusu yaklaşımla, BT-iş uyuşmazlığının olduğu yerleri tespit edebiliyor, öncelikleri saptamak üzere uyuşmazlığın derecesini belirleyebiliyor, uygulama modernizasyonu ve uygulama bakım faaliyetlerini yürütebiliyorlar.

Forrester Research’ün mevcut uygulamaları ele alan son raporuna göre, BT önceki teknoloji biçimlerini yeniden kullanmak yerine atmayı öneriyor ve bugüne kadar, çoğunlukla iş değerini yok etmek pahasına, teknoloji için teknolojiyi söküp atmak üzere büyük meblağlar harcamış bulunuyor. Oysa, 21. yüzyılın bilişim dünyasında, işe değer katma anlayışı önem kazanıyor. Bilgi işlem müdürleri de buna paralel olarak mevcut sistem modernizasyonuna ilgi gösteriyorlar. İyileri söküp atmaktansa kötü olanları ayıklamak suretiyle kurumun mevcut teknoloji yatırımlarını koruyorlar.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      22 Nisan 2008, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz