20 Ağustos 2018, Pazartesi   |   English
Cisco, XML Programcıları Arıyor
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      22 Ekim 2001, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Cisco Systems, IP telefonunun geniş ölçüde benimsenmesinde önemli bir güç olan XML programları için, tüm Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi genelinde bir yazılım geliştirme yarışması düzenliyor. Bölgenin en iyi XML programcılarının arandığı “EMEA IP Telefon Hizmetleri” yarışması, IP Telefonu konusunda XML uygulamaları geliştiren firma ve üniversitelerin katılımına açık bulunuyor.

Cisco Systems, IP telefonunun geniş ölçüde benimsenmesinde önemli bir güç olan XML programları için, tüm Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi genelinde bir yazılım geliştirme yarışması düzenliyor. Bölgenin en iyi XML programcılarının arandığı “EMEA IP Telefon Hizmetleri” yarışması, IP Telefonu konusunda XML uygulamaları geliştiren firma ve üniversitelerin katılımına açık bulunuyor.

Yarışmacıların yeni IP Telefonu hizmet ve uygulama geliştirmelerini teşvik etmeyi amaçlayan “Cisco IP Telefon Hizmetleri” yarışmasının ödülü 57 bin ABD dolarlık IP Telefonu ekipmanı. Kazananlar ayrıca, hem yeni uygulamalarının ülke çapında promosyonu, hem de Cisco’nun müşteriler, kanallar, ortaklar ve Cisco sistem mühendislerinden oluşan IP Telefonu ortamına erişim hakkını kazanacaklar.

Tüm bunlara ek olarak, yarışma, XML geliştiricilerinin, bu yeni hizmetleri satacakları ve kurulum, destek hizmetleri verecekleri yeni bir geliştirici topluluğu oluşturma olanağı da sağlayacak.

Yarışma Adresi

Adayların, www.cisco.com sayfasından ulaşabilecekleri giriş formunu 14 Kasım 2001 tarihine kadar doldurmaları gerekiyor.

Cisco EMEA IP Telefon Hizmetleri yarışması için yapılan çalışmalar, müşteriler, kanallar, iş ortakları, satış ekipleri ve medyanın katıldığı bir Cisco IP Telefonu İş Topluluğu panelinde değerlendirilecek.

Seçim, ilki ülke düzeyinde, ikincisi tüm EMEA düzeyinde olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek. Kazananlar, Cisco’nun İngiltere’deki Bedfont Lakes bürolarında 16 Ocak 2002 tarihinde düzenlenecek bir ödül töreni yemeğinde duyurulacak.

IP telefonu hizmetler topluluğu

IP Telefonun geniş alanda adaptasyonunda XML tabanlı uygulamaların büyük bir itici güç olduğunu saptayan Cisco Systems, ayrıca, Cisco müşterileri ile bağımsız XML geliştiricileri arasında bağlantı sağlayacak bir online IP telefonu hizmetleri topluluğu oluşturdu.

www.hotdispatch.com adresindeki web sitesi, son kullanıcı niteliğindeki müşterileri Cisco’nun IP telefonu çözümleri için özel veya paket uygulamalar oluşturmak üzere uygulama geliştiricileriyle doğrudan çalışmaya teşvik eden bir online topluluk yapısında bulunuyor.

Site, online teknik toplulukları güçlendiren altyapı sağlayıcıları içinde önemli bir yere sahip HotDispatch firması tarafından yönetiliyor ve genel iş dünyası ile sağlık, bakım, eğitim, perakende gibi dikey pazarlara yönelik uygulamalar üretmek amacıyla diğer geliştiricilerle işbirliği yapabilecek XML geliştiricilerine erişim sağlıyor.

Cisco Systems Hakkında Bilgi

1984 yılında Stanford Üniversitesi’nden bir grup bilim adamı tarafından kurulan Cisco Systems, internet teknolojilerinde, mobil kullanıcılardan en karmaşık network omurgalarına kadar her tür altyapı için “uçtan uca çözümler” üretiyor. 1996 yılında Türkiye pazarına giren Cisco Systems, 115 ülkede yaklaşık 39.000 çalışanıyla internet üzerindeki dünya bilgi trafiğinin yüzde 80’ini yönlendiriyor.

Ip Telefonu Nedir?

Bugünlerde ağ kelimesini kullandığımızda, otomatik olarak bilgisayarlar akla geliyor. Genel anlamda ağ, iletişim kurmak için birbirlerine bağlanan insanlar veya makineler topluluğu anlamına gelir. Uzun süredir kullandığımız telefon cihazları, şimdi sanal olarak yeniden keşfediliyor.
IP üzerinde sesin avantajları:

 • Düşük destek maliyeti - sadece standart temelli bir ağ maliyeti
 • Potansiyel telefon görüşmelerinden tasarruf, herkese açık telefon şebekesi maliyeti yok
 • Daha büyük esneklik - insanlar, aldıkları servisler kesilmeksizin ofisler arasında gezinebilirler
 • Birleşik mesajlaşma ve ilişki merkezleri gibi yeni verimli hizmetlere erişim
 • Daha yüksek seviyelerde ölçeklenebilirlik - yeni kullanıcılar hızla ve kolaylıkla eklenebilirler.

  Açıkçası insan iletişimi, entegre ve çok ortamlı bir işlemdir. Şimdi kullandığımız teknoloji de bunu yakalamaya çalışıyor. Bilgisayarlar ve telefonlar, içgüdüsel ve biyolojik olarak sahip olduğumuz iletişim kadar, bize pek çok teknolojik iletişim yeteneği seçeneği sunmak için bir araya geliyorlar.
 • Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      22 Ekim 2001, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
    
  Eski Haberlerden Bir Tutam
    Bu Kategorideki Son 10 Yazı

    Yorumlar

  Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.  Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
  Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz