-->
24 Mart 2019, Pazar   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
Güler Sabancı: Kadınlarımız Teknolojiyi Hayatlarının bir Parçası Haline Getirmeli
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      04 Eylül 2013, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Sabancı Topluluğu şirketlerinden Teknosa’nın 2007 yılında başlattığı “Kadın İçin Teknoloji” Projesi kapsamında 6 yılda 47 ilde 12 binin üzerinde kadına bilgisayar eğitimi verildi. Projenin Kayseri ayağında düzenlenen eğitimlerin sertifika töreninde konuşan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, kadınların teknoloji okuryazarı olmasını sağlamanın çocuklarımıza ve geleceğimize yatırım demek olduğunu söyledi. Teknosa Genel Müdürü Necil Oyman ise, “Kadın İçin Teknoloji” Projesine hız kesmeden devam edeceklerini vurguladı.

Kayseri’de düzenlenen 'Sabancı Topluluğu Kadınlar ve Kızları Buluşma Toplantısı'nda Teknosa’nın 2007 yılından beri sürdürdüğü “Kadın İçin Teknoloji” Projesi kapsamında eğitim alan kadınlara başarı belgeleri düzenlenen törenle verildi. Törene Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve Teknosa Genel Müdürü Necil Oyman başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, toplumsal gelişimin en önemli göstergelerinden birinin teknoloji ile yakınlık olduğunu belirterek, "Bilgiye erişimin, iletişimin, kalkınmanın en önemli anahtarı olan teknolojiye, kadınların erişimini artırmalıyız” dedi. Kadınların teknoloji okuryazarı olmasını sağlamanın aynı zamanda çocuklarımıza ve geleceğimize de yatırım demek olduğunu anlatan Sabancı, “Çocukları yetiştiren, yarının temellerini atan kadınlar, teknolojiyi hayatlarının bir parçası haline getirmeli. Bu, kendi kişisel gelişimlerine olduğu kadar, toplumun gelişimine de önemli derecede katkı sağlayacak. Ne yazık ki ülkemizde halen teknolojinin sunduğu olanaklardan mahrum kalan kadınlar var" diye konuştu.

"Teknosa 12 binden fazla kadına bilgisayar eğitimi verdi"

Bu gerçekten yola çıkan Teknosa'nın 2007 yılında teknoloji okuryazarlığını artırmak için “Kadın için Teknoloji” projesini başlattığını hatırlatan Sabancı, "Teknosa Türkiye’nin dört bir yanında kadınlara ücretsiz bilgisayar eğitimi veriyor. Bugüne kadar 12 binden fazla kadına ulaşıldı. Ülkemiz gelişiyor ve büyüyor. Eğitimde, istihdamda, teknolojide imkanlar daha da artıyor. İş gücüne katılım ve girişimcilik konusunda kadınlara Teknosa’nın da yaptığı gibi destekler veriliyor. Çünkü ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için kadınların rolünün çok önemli olduğu göz ardı edemeyeceğimiz bir gerçek" dedi.

Necil Oyman: "Kadın İçin Teknoloji çok önem verdiğimiz bir proje”

“Herkes için Teknoloji” felsefesiyle Türkiye’nin 77 ilinde 292 mağazayla teknolojiyi tüketicilerle buluşturduklarını belirten Teknosa Genel Müdürü Necil Oyman ise, “Kadın için Teknoloji” Projesi de bu felsefenin sonucunda çıkmış çok değerli bir proje. Verdiğimiz ücretsiz bilgisayar eğitimleri, kadınların kişisel gelişimlerine olduğu kadar toplumsal hayatta daha aktif bir rol üstlenmelerine de katkı sağlıyor. Kadınlarımız bu eğitimler sayesinde, teknolojinin ve internetin geniş imkanlarına erişip günlük yaşantılarında ihtiyaçları olan bilgilere daha kolay ulaşabiliyor. Aileleriyle ve birbirleriyle daha rahat iletişime geçiyorlar" diye konuştu.

"Sadece kadın çalışanların olduğu mağazalar açıyoruz”

Kadın için Teknoloji projesi kapsamında bugüne kadar 47 ilde 12 bini aşkın kadına bilgisayar eğitimi verdiklerini anlatan Oyman, bu eğitimlere hız kesmeden devam edeceklerini vurguladı. Oyman şunları söyledi: "Teknosa olarak Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren tüm şirketler gibi kadın istihdamına katkıda bulunmayı kendimize ilke edindik. Bu çerçevede Türkiye genelindeki mağazalarımızda, kadın çalışan sayımızı artırmaya yönelik adımlar atıyoruz. Çalışanlarının tamamını kadınların oluşturduğu mağazalarımızı hizmete açtık ve ekiplerimize ‘Teknosa’nın Melekleri’ adını verdik. Şu anda 5 mağazayı yöneten ‘Teknosa’nın Melekleri’, önümüzdeki dönemde daha çok mağazada tüketicilerimizle buluşacak."

Yapılan konuşmaların ardından 'Kadın İçin Teknoloji” Projesi kapsamında eğitim alan kadınlar için sertifika töreni gerçekleştirildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      04 Eylül 2013, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz