-->
24 Mart 2019, Pazar   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
Pencere.com 25 Milyon $ İşHacmi Yarattı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      27 Mayıs 2002, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Altın Örümcek Yarışmasında www.PENCERE.com En iyi Kurumdan Kuruma (B2B) Sitesi Seçilerek Ödüllendirildi.
  En Son Haberler
2000 yılı Kasım ayından beri hizmette olan www.pencere.com, Arena Bayilerine iş yapma kolaylığı yanısıra tasarruf olanağı da sağlıyor. Sitenin Arena'nın karlılığında % 15'lere varan bir artış sağladığı verilen bilgiler arasında.

Kasım 2000 - Nisan 2002 arasında Siteden geçen işhacmi, artan bir trendle 25 Milyon $ olarak gerçekleşmiş olduğu Arena yetkilileri tarafından açıklanıyor. Arena yetkilileri sözlerine şöyle devam ediyorlar "Site 2400 bayi tarafından aktif olarak kullanılmakta ve tüm siparişlerin adet olarak % 52'si ve ciro olarak % 26'sı site üzerinden geçiyor. Aynı yarışmada www.Arena.Com.tr adlı B2C sitemiz de Kurumdan Tüketiciye dalında dereceye girdi. Tüketiciden gelen talebi satışa dönüştüren ve tüketiciyi Türkiye'nin her yanındaki en yakın bayiye yönlendiren bu site, bayilerimize de değer katan önemli bir hizmet aracımızdır".

Microsofy, Doruknet ve PC Magazin Türkiye tarafından düzenlenmiş olan 1.Altın Örümcek Web Yarışmasında değerlendirmeler 14 kişilik jüri tarafından yapılarak, sonuçlar 22 Mayıs 2002 gecesi açıklanmıştı.

Arena Bilgisayar A.Ş. Hakkında

Arena Bilgisayar A.Ş., Türkiye bilgisayar sektörünün en yaygın dağıtım şirketidir. Arena'nın amacı, teknoloji ürünlerinin üreticiden tüketiciye etkin ve verimli olarak ulaştırılması için hizmetlerden oluşan bir platform oluşturmaktır. Arena, 160’dan fazla dünya markasının ürünlerini 4500'ün üzerinde satış noktas aracılığıyla tüketiciye ulaştırmaktadır. Compaq, Dell, Hewlett Packard, IBM, Sun Microsystems, Microsoft, Philips, Sony, Epson, Oki, Western Digital, Arena’nın pazara sunduğu markaların en tanınmışlarıdır. Arena Bilgisayar, 2000 yılında 210 miyon dolar, 2001 yılında 110 milyon dolar satış geliri elde etmiştir. Arena hisseleri Kasım 200’den beri IMKB’de işlem görmektedir (ARENA).
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      27 Mayıs 2002, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz