20 Ağustos 2018, Pazartesi   |   English
FIT Solutions ve Biznet Bilişim’den Hukuki geçerliliği olan güvenli e-posta hizmeti; FIT KEP
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      28 Ocak 2015, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
FIT Solutions önemli bir projeye daha imza atarak düşük maliyetli, çevreci, hukuki geçerliliği olan güvenli e-posta FIT KEP’i hayata geçiriyor. Biznet güvencesi ile gerçekleştirilecek projenin ilk adımı 19 Ocak Pazartesi günü İstanbul’da gerçekleşen imza töreni ile atıldı. Törene, FIT Solutions Kurucusu ve CEO’su Ahmet Bilgen ile Biznet Genel Müdürü Neşe Sayeri’nin yanı sıra, Kurumsal e-Devlet Çözümleri ve İş Geliştirme Direktörü Cenk Özcan ile Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı gibi önemli isimler katıldı.

FIT Solutions, Biznet Bilişim ile birlikte e-postada yeni bir dönemi başlatıyor. 19 Ocak’ta gerçekleştirilen imza törenine FIT Solutions Kurucusu ve CEO’su Ahmet Bilgen, FIT Solutions CTO’su Koray Gültekin Bahar ve Biznet Genel Müdürü Neşe Sayeri’nin yanı sıra, Kurumsal e-Devlet Çözümleri ve İş Geliştirme Direktörü Cenk Özcan, Revo Capital’den Cenk Bayrakdar ile Berkin Toktaş ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı gibi önemli isimler katıldı.

İmza töreni ile ilk adımı atılan bu ortaklık FIT KEP adı verilen kayıtlı elektronik posta (KEP) hizmetini kapsıyor. Bu hizmette gönderici ve alıcı kimlikleri belli oluyor, gönderi zamanı ve içeriği değiştirilemiyor, e-postalar uyuşmazlık durumunda hukuki olarak geçerli sayılıyor. Elektronik ortamda yapılan her türlü bildirim, ihtar, ihbar, başvuru, dilekçe, ticari yazışmalar, ihale, teklif, sözleşme evraklarının paylaşımı, şirketlerin beyannameleri, fatura, ekstre, talimat gibi birçok farklı içerikli iletiyi, güvenli ve hızlı biçimde karşı tarafa ulaştırmak için tasarlanan FIT KEP, tüm e-iş süreçlerinde kullanılabiliyor.

Sayısız katkı sunuyor

FIT Solutions ve Biznet ortaklığının güvenli e-posta ile ilgili önemli bir atılım gerçekleştirdiğini söyleyen FIT Solutions Kurucusu ve CEO’su Ahmet Bilgen, “FIT KEP ile sayısız avantaj sağlıyoruz. Bunlardan belki de en önemlisi kağıt kullanımını tamamen ortadan kaldırması ile arşivleme, posta ve işlem maliyetlerini önemli derecede düşürmesi. FIT Solutions’ın tüm çözümleri gibi FIT KEP de çevreci ve bütçe dostu” diye konuştu.

FIT KEP e-postaları yasal kanıt olarak kullanılabildiği için tarafsız yasal koruma sağlıyor. Teslim edildikten 24 saat sonra alıcısı tarafından yasal olarak okundu kabul edilen e-postalar ile teslim etme ve okunma garantisi sunuyor. Gönderiye müdahaleyi önleyerek gönderinin bütünlüğünü güvence altına alan FIT KEP çözümü, güven çatısı ve etik değerleri çerçevesinde güvenilir bir çalışma ortamı sağlıyor.

KEP sistemi ile evrakta sahtecilikten gönderinin inkarına kadar birçok problemin önüne geçildiğini söyleyen Biznet Bilişim Genel Müdürü Neşe Sayeri, “FIT Solutions ile birlikte böylesine önemli bir projeyi hayata geçirmekten çok memnunuz. FIT Solutions, e-Dönüşüm® konusundaki birikimi ve tecrübesi ile projeye değer katıyor. Böylece yeni bir güvenli e-posta dönemini başlatıyoruz,” dedi.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      28 Ocak 2015, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz