-->
24 Mart 2019, Pazar   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
İşyerindeki İnternette Haksız Paylaşıma Son
Yazan: Haber (Basin) Bültenleri      21 Nisan 2015, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Cyberoam, kurumlardaki çalışanların ağ bağlantılarının güvenliğini ve kontrolünü artıracak yeni bir teknolojinin patentini aldığını duyurdu. Cyberoam'ın yeni nesil Firewall ve birleşik tehdit yönetimi çözümlerinde yer alan bu yeni teknoloji, çalışanları güvenlik tehditlerine karşı korumanın yanı sıra, her bir çalışan için ayrılacak ağ kaynaklarının verimli ve etkin bir şekilde yönetilebilmesini sağlıyor.

Ağ güvenliği çözümleri üreticisi Cyberoam, kimlik ve kural bazlı ağ güvenliği ve yönetimine dair yeni bir teknolojinin patentini aldığını duyurdu. Tamamen Cyberoam'a özgü olan bu yeni teknoloji, son kullanıcı kimliğiyle ağ güvenliği politikalarını bir araya getiriyor. Böylece çalışanların erişim güvenliğini güçlendirirken, her bir çalışan için ayrılacak kaynakların ihtiyaca göre bağımsız olarak kurgulanmasını ve yönetilmesini kolaylaştırıyor. Bu yeni teknoloji, Cyberoam'ın ağ güvenliğine yönelik sunduğu yeni nesil Firewall (NGFW) ve birleşik tehdit yönetimi (UTM) cihazlarının merkezinde yer alıyor.

Her Bir Kullanıcının Erişim Yetkileri Bağımsız Olarak Tanımlanabiliyor

Geleneksel güvenlik yaklaşımları, herhangi bir ağ trafiğine izin vermek veya engellemek için kaynak ve erişim noktasındaki IP adreslerini karşılaştırma prensibiyle çalışıyor. Cyberoam'ın yeni patentli teknolojisi ise kaynak ve erişim noktasında her bir kullanıcı için özelleştirilebilen yeni kurallar tanımlanmasına olanak sağlıyor.

Layer 8 güvenlik teknolojisinin parçası olan bu yeni güvenlik yaklaşımı, her bir kullanıcının ihtiyacına özgü detaylı kuralların esnek bir şekilde kurgulanabilmesini sağlıyor. Böylece kullanıcıya özgü ağ ve uygulama erişim yetkileri, kullanılabilecek en yüksek bant genişliği ve bağlantı erişim sürelerinin kısıtlanması gibi kurallar hayata geçirilebiliyor.

Uluslararası Güvenlik Regülasyonlarına Uyumu Kolaylaştırıyor

Cyberoam Technologies CEO'su Hemal Patel, güvenlik zincirinde en zayıf halkanın çalışanların ağ erişiminden kaynaklandığını, bu nedenle kullanıcı bazlı güvenliğin en önemli öncelikleri arasında yer aldığını ifade etti. Patel, "Ortaya koyduğumuz yeni teknolojiyle bu zayıf halkanın güçlendirilmesi adına sistem yöneticilerine ihtiyaç duydukları yeni yetenekler kazandırıyoruz. Ağ erişimine dair yönetim olanaklarını genişleten, güvenliği ve şeffaflığı artıran bu teknoloji sayesinde Cyberoam'ın kimlik bazlı ağ güvenliğindeki liderliğini daha da pekiştireceğiz" dedi. Patel, ayrıca Layer 8 güvenlik standartlarına dayalı bu yeni patentli teknolojinin kurumların HIPAA, CIPA, PCI-DSS, GLBA gibi regülasyonlara uyumunu kolaylaştırdığına da dikkat çekti.

Yazan: Haber (Basin) Bültenleri      21 Nisan 2015, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz