24 Eylül 2018, Pazartesi   |   English
XML Liderinden Akademik Tescil; XML Akademi
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      17 Ekim 2002, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Software AG, günümüzde internet üzerinde tüm iş entegrasyonlarının anahtarı olan XML’i (Extensible Markup Language), “XML Akademi Eğitim ve Sertifika Programı” ile tescilliyor.

Türkiye‘de de Nisan 2000’de “XML Günleri” ile başlatılan teknoloji eğitimlerine, “XML Akademi Eğitim ve Sertifika Programı” da dahil ediliyor.

XML Akademi Eğitim Programı
XML Akademi eğitimi, genel XML kavramları ve Tamino XML Server’ı içeren farklı iki kurs programından oluşmakta. Bu kurslar, herbiri konularında uzman sertifikalı eğitimciler tarafından veriliyor.
Eğitim sonrasında ise, Software AG’nin de üyesi olduğu W3C (World Wide Web Consortium) ve OASIS organizasyonlarının standartlarında hazırlanan sınavlarda başarılı olan katılımcılar “Sertifikalı XML Uzmanı” ve/veya “Sertifikalı Tamino XML Uzmanı” sertifikası almaya hak kazanıyorlar.

Sertifika Sınavlarında başarılı olmak için bilinmesi gereken konuların anlatıldığı eğitimleri kapsamı ise aşağıdaki gibidir;

1.Program 2.Program
Sertifikalı XML Uzmanı Sertifikalı Tamino XML Uzmanı
XML'e Giriş Tamino Kullanımı ve Yönetimi
XML dökümanlarının Style Sheet (CSS ve XSL) kullanılarak sunulması Tamino DOM API ve Java *
XML Uygulamalarının DOM ve SAX Kullanılarak Hazırlanması Tamino DOM API ve ActiveX *
XML Şema Geliştirme
*seçeneklerden biri

XML Akademi ile ilgili olarak Software AG Eğitim Sorumlusu Ali Kazakçı şunları vurguluyor; “XML, internet üzerinde elektronik iş uygulamaları geliştirmek için kullanılan evrensel bir dil haline gelmiştir. Bu evrensel dil, internet uygulamalarının birbirleri ile ve geleneksel iş uygulamaları ile sorunsuz iletişim kurmalarını temin etmektedir. Software AG, elektronik iş uygulamalarının geliştirilmesi için gerekli olan XML teknolojisinde lider bir kuruluştur. Şirketimiz, XML Akademi Eğitim ve Sertifika Programı ile kişi ve kurumların başarılı elektronik iş stratejileri geliştirmelerine olanak sağlayacak güncel teknolojik bilgi birikimini kazandırmayı hedeflemektedir.”
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      17 Ekim 2002, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz