21 Eylül 2018, Cuma   |   English
Geleceğin İTܒlüleri Kampüste Buluşuyor
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      14 Şubat 2018, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Üniversite adayı öğrencileri “Üniversiteli olmak yetmez İTܒlü ol” sloganıyla ağırlamaya hazırlanan İTÜ, öğrencileri robotla karşılayacak, elektrikli minibüs ile gezdirecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından üniversite adaylarına yönelik düzenlenen İTÜ Tanıtım Günleri 15-16 Şubat 2018 tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Kampüsü Merkezi Derslik Binası’nda gerçekleşecek.

İTܒnün 245 yıllık köklü geleneğini, akademik ayrıcalıklarını ve sosyal olanaklarını yakından tanıma fırsatı bulacak öğrenciler; aynı zamanda İTܒnün akademik programları hakkında merak ettikleri tüm sorulara yanıtlar alacak.

Üniversiteli Olmak Yetmez Sen İTܒlü Ol

Bu yıl “Üniversiteli Olmak Yetmez Sen İTܒlü Ol” mottosuyla gerçekleşecek etkinlikte Türkiye’nin çeşitli liselerin binlerce aday öğrenci aday öğrenci her fakülteden öğretim üyeleri ve öğrencilerle tanışma fırsatı bulacak. Yeşil Kampüs İTܒyü gezme şansı yakalayacak.

İTܒnün tüm lisans programlarının stantlarının yer alacağı Tanıtım Günleri’nde, adaylar ilgi duydukları bölümlerin stantlarını ziyaret ederek sorularına yanıt bulabilecek. Katılımcılar kampüs hayatı ve mezuniyet sonrası iş imkânları hakkında da bilgi alabilecek.

Elektrikli Minübüs ve Otonom Araçlarla Tanışma

Aday öğrenciler, iki gün sürecek Tanıtım Günleri süresince İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi bünyesinde bulunan İleri Araç Teknolojileri Otonom ve Güç Sistemleri Araştırma Laboratuvarı’nı gezecekler. Öğrenciler burada İTܒnün otonom araçlar üzerine yaptığı çalışmaları yerinde görecek ve inceleme fırsatı yakalayacak.

Öğrencileri “Robotlar” Karşılayacak

Yapay Zekâ konusunda önemli adımların atıldığı İTÜ insan robot etkileşimi üzerine çalışmalarda da önemli bir noktada bulunuyor. İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Bilişsel ve Sosyal Robotik Laboratuvarındaki robotlar etkinlik alanında aday öğrencileri karşılayacak.

Uzmanlık kulüpleri ile tanışma fırsatı

Üniversite yıllarının vazgeçilmezi olan kulüpler, dijitalleşen ve globalleşen dünyada kulüp üyesi olan öğrencilerin sosyal yönlerini geliştirerek profesyonel iş yaşamına adım attıklarında gerekli kişisel donanımlara sahip olarak başarılı olmalarını sağlıyor. Bu durumun farkında olan 20 bine yakın İTܒlü öğrencimiz en az bir kulübün üyesi. İTÜ Kulüpler Birliği’nde, Kültür-Sanat ve Düşünce Kulüpleri, Spor Kulüpleri ve Uzmanlık Kulüpleri olarak toplam 203 öğrenci kulübümüz faaliyet gösteriyor.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      14 Şubat 2018, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz