21 Eylül 2018, Cuma   |   English
Lenovo, Teknoloji Sektörüne Kadın Katılımına Öncülük Ediyor
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      09 Mart 2018, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Lenovo, global düzeyde kadın - erkek çalışan oranının eşitlenmesi için öncülük ederek kadının teknoloji sektörüne katılması için güç veriyor. Bu doğrultuda Lenovo Türkiye de kadın erkek çalışan oranını eşitlerken, kadının teknolojide üretim ve tasarım sürecindeki yerinin önemini vurguluyor.

Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, Dünya Kadınlar Günü’nde ve her gün, hedefleri için önlerine çıkan her türlü engeli aşmaya çalışan kadınları kutlayarak, kadınların teknoloji sektörüne katılmasını teşvik etmeyi ve kadın girişimciliği desteklemeyi sürdürüyor. Lenovo globalde kadın – erkek çalışan oranının eşitlenmesi için öncülük ederken, bu doğrultuda Lenovo Türkiye de kadın erkek çalışan oranını eşitleyerek kadının teknolojiye katılımını destekliyor.

Globalde teknoloji sektöründe kadın çalışan oranı %25 civarında iken bu oran yaklaşık %35'e ulaştı. Teknoloji sektöründe kadının tüm süreçlere katılımına güç vermeyi sürdüren Lenovo bununla kalmayıp bu oranı çok yakın bir zamanda %50’ye çıkarmayı hedefliyor. Buna destek olmak amacıyla 2007'de küresel bir WILL (Women In Lenovo Leadership – Lenovo’da Yönetimde Kadın) ağı oluşturuldu. WILL, kadınların girişimci olarak başarılı olmalarını desteklemek üzere tüm dünyadaki yerel girişimler için oluşturulmuş bir platform olarak hizmet sunuyor.

Çalışanlarının yarısı kadın olan ve aynı doğrultuda hareket eden Lenovo Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde şirketin üst düzey yönetimindeki 7 yöneticiden en kritik 3 pozisyonda kadın yöneticiler olduğunu açıklıyor.

Lenovo bir teknoloji firması olarak global düzeyde toplumsal cinsiyet çeşitliliğine inancıyla sektörde fark yaratıyor. Lenovo kadın çalışanları özellikle satış ve liderlik pozisyonlarında konumlandırmayı sürdürüyor. En üst düzey 100 yöneticisi 20 farklı milletten oluşan şirketin 12 kişilik liderlik takımında 4 kadın kıdemli başkan yardımcısı bulunurken, bu oran liderlik takımındaki kadın sayısı %100 artışla geçtiğimiz senenin iki katına çıkarmış oluyor.

Kadınların teknoloji üretme sürecine katılmasının önemini vurgulayan Lenovo, kadınları teknolojiye katmanın yolunun pembe ürünler yaratmakla değil, kadınların tasarım sürecinde de yer almalarını sağlamakla olabileceğinin altını çiziyor.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      09 Mart 2018, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz