24 Eylül 2018, Pazartesi   |   English
Mobil Doğal Reklamlar Hızla Artıyor
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      05 Nisan 2018, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Japonya’nın en büyük dijital reklam teknoloji şirketi FreakOut, Türkiye ve dünyada mobil doğal reklam yatırımlarının arttığını açıkladı.
Türkiye’de tüm internet trafiğinin yüzde 62’si mobil cihazlar üzerinden sağlanırken, mobil pazarlama yatırımları dikkat çekiyor.

Nielsen Türkiye iş birliğinde gerçekleştirilen MMA Türkiye (Mobil Pazarlama Birliği) araştırmasına göre, 2017’de mobil reklam yatırımları 1 milyar 205 milyon liraya ulaştı ve ilk kez bir milyar TL barajını aştı. Mobil doğal reklam yatırımları ise 48,21 milyon liraya ulaştı.

İnternete erişimde mobil cihazların ilk sırada yer aldığını belirten FreakOut Türkiye Ülke Müdürü Okay Tuğ, “Türkiye’nin 2017 yılı web trafiğine göre, bilgisayar üzerinden ziyaretler yüzde 36’ya düştüğünü, mobil trafiğin ise yüzde 62’ye çıktığını görüyoruz. Türkiye’de mobilde doğal reklam yatırımlarının toplam mobil reklam yatırımlarının yüzde 4’ünü oluşturdu. Bu rakamın kısa süre içerisinde çift haneli rakamlara çıkmasını bekliyoruz” dedi. Tuğ, 2020 yılında dünya çapında mobil reklamların yüzde 63’ünün doğal reklamlardan oluşacağını belirterek, Türkiye pazarının hızla doğal reklam yatırımlarının artacağını dile getirdi.

FreakOut, Türkiye’de hızla büyüyor

Mobil doğal reklam teknolojileri sunan FreakOut, gösterim sayısı ile birlikte yayıncı sayısını 5 ay içerisinde yüzde 65, geçen yılın aynı aylarına göre yüzde 400 arttırdı. Aktif kampanya adedi ve satış rakamı yüzde 100 artış gösterdi. Bununla birlikte gösterim hacmi geçen yılın aynı aylarına göre yüzde 50 artış sağladı.

Bu büyümenin ardında ise tek bir reklam alanını tek bir marka için kullanmak etkili olurken, daha büyük boyutta görsel ve metin pozitif etki yaratıyor. Şu anda FreakOut, Türkiye’deki 118 yayıncı ile çalışıyor.

Mobil cihazlar için geliştirilen yeni nesil reklam çözümleri hakkında daha fazla bilgi için tr.foutap.com adresini kullanabilirsiniz.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      05 Nisan 2018, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz