20 Ağustos 2018, Pazartesi   |   English
Schneider Electric, Ankara'da Mikro Veri Merkezi ve Sınır Bilişim Konularını Anlattı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      12 Mayıs 2018, Cumartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Schneider Electric, Data Center Ankara konferasında yer alarak sektörün fikir önderleriyle buluştu. Schneider Electric Türkiye, İran ve Orta Asya IT İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Demirkol, konferansta ‘Mikro Veri Merkezleri ve Sınır Bilişim’ başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi.

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, 27 Mart tarihinde Ankara’da, 300’den fazla kamu ve özel sektör üst düzey veri merkezi profesyonelinin katılımıyla gerçekleştirilen ‘Data Center Ankara’ konferansında yer aldı. Schneider Electric Türkiye, İran ve Orta Asya IT İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Demirkol’un konuşmacı olarak yer aldığı etkinlik, özellikle kamu sektörünü bir araya getirdi.

Demirkol, ‘Mikro Veri Merkezleri ve Sınır Bilişim’ başlıklı konuşmasıyla konuya küresel ölçekli bir bakış açısı sundu. Demirkol; “Günümüzde işlenmesi gereken veri, hızla büyürken, esnek çözümler giderek ön plana çıkıyor. Ancak hızla gelişen ve farklı lokasyonlarda oluşan büyük verinin işlenmesi tek bir veri merkezinin sunduğu kalite ve güvencede sağlanamayabiliyor. Bu nedenle, özellikle şubeleşmiş yapılarda her şubede tüm veri merkezi özelliklerini bir kabinde toplayabilmek, kurumlara güvenlik, verimlilik ve esneklik kazandırıyor. Schneider Electric olarak bu konuya yönelik yenilikçi çözümler geliştirerek veri merkezlerinde kapasite artırmanın ve soğutma kontrolü olmayan ortamlarda veri merkezi özellikleri sunmanın en kolay, en hızlı ve en güvenilir yolunu sunuyoruz. Schneider Electric’in Mikro Veri Merkezi Çözümleri, tak-çalıştır yapıda ve sertifikasyona sahip olarak tasarlanmış soğutmasından PDU ve UPS’ine, ortam izlemesinden fiziki güvenliğe kadar her özelliği bünyesinde barındıran bütünleşik çözümlerdir” şeklinde konuştu.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      12 Mayıs 2018, Cumartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz