20 Ağustos 2018, Pazartesi   |   English
Qualcomm, Android P İçin Çalışıyor
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      14 Mayıs 2018, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Qualcomm Incorporated'ın (NASDAQ: QCOM) iştiraki Qualcomm Technologies Inc., Google'ın yeni nesil işletim sistemi Android P'nin seçili Qualcomm® Snapdragon™ mobil platformunda yer alması için çalıştığını duyurdu.
Android P'ye erken erişim sahibi olan Qualcomm Technologies, Snapdragon 845, 660 ve 636 Mobil Platformları'nın yazılımını optimize ederek orijinal ürün üreticilerinin (OEM) piyasaya sürüldüğü anda Android P'yi kullanmaya hazır olmalarını sağlayacak. Qualcomm Technologies'in mobildeki lider konumu ve kapsayıcılığı, Google'ın işletim sistemi güncelleme döngüsünün hızını iyileştirmesini ve OEM'lerin bir önceki Android işletim sistemi sürümlerine kıyasla son yazılım iyileştirmelerini daha hızlı ulaştırmasını sağlıyor.

Qualcomm Technologies Inc. Ürün Yönetim Müdürü Mike Genewich konuyla ilgili “Yazılımımızın Android P ile ön entegrasyonunu gerçekleştirmek için Google ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Bu entegrasyon ile ürünümüzü OEM'lere üretime hazır olarak sunabileceğiz. Google ve Qualcomm Technologies'in güçlenen işbirliği üzerinden, Android pazarını genişletmek ve Snapdragon mobil platformunu temel alan cihazların piyasaya sürülmesini kolaylaştırmak için çalışmalara başlıyoruz” dedi.

Google'ın Mühendislik Başkan Yardımcısı Dave Burke ise “Treble Projesi, cihaz imalatçılarının platform güncellemelerini kolaylaştırmak için tasarlanan yeni bir donanım arayüz mimarisidir. Snapdragon silikonunda Android P'nin elverişli uygulaması için Qualcomm Technologies ile yakın olarak çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayede cihaz imalatçıları en son Android inovasyonlarını geliştiricilere ve kullanıcılara çok daha hızlı ulaştırabilecek” dedi.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      14 Mayıs 2018, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz