20 Ağustos 2018, Pazartesi   |   English
Çin ve ABD CEO’ları Ticari Sürtüşmelerin Çözülmesi Amacıyla Biraraya Geldi!
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      17 Mayıs 2018, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
10. Çin-ABD CEO'lar ve Eski Üst Düzey Yetkililer Diyalogu dün Beijing'de sona erdi.

İki gün süren toplantıda, Çin ile ABD arasındaki ticari sürtüşmelerin çözülmesi, gelecekte alınacak politikalar, Kuşak ve Yol İnisiyatifi, dijital ekonomi, enerji, tarım ve sanayi gibi konular üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Diyaloga katılan Çinli temsilciler, Çin ve ABD arasındaki ticari ilişkilerin kritik bir dönemde bulunduğuna işaret ederek, çifte kazanca dayalı ticari ve ekonomik ilişkilerin "Çin-ABD ilişkilerinin balast taşı" niteliğini taşıdığını ve istişarenin sorunları çözebilecek tek yol olduğunu kaydetti. Ayrıca, sıfır toplamlı oyun, soğuk savaş ve tek taraflılık gibi tutumlardan uzak durulması gerektiğine dikkat çekilirken, Çin'in fikri mülkiyet, yatırım ve iş ortamı gibi alanlarda yaşadığı sorunları, reformu derinleştirip dışa açılmayı genişleterek çözmekte olduğu vurgulandı.

Diyaloga katılan Amerikan temsilciler, Çin ve ABD'nin ticari açıdan birbirlerini tamamlayabileceklerini belirterek, korumacılık eylemlerinin ikili ticari ilişkilere zarar getireceğinin altını çizdiler. Temsilciler, ABD'li iş ve ticaret çevrelerinin ticaret, yatırım ve ekonomi alanlarındaki ikili işbirliğinin sağlıklı gelişmesi için çabalarını sürdüreceklerini söylediler.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      17 Mayıs 2018, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz