20 Ağustos 2018, Pazartesi   |   English
Qualcomm, Sektörün En Yeni Wİ-Fİ Güvenlik Korumalarını Kullanacak
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      17 Mayıs 2018, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Erişim Noktaları ve Mobil Cihazlar için Üretilen Çip Setleri, Wi-Fi Alliance'ın Genel ve Özel Ağlara Gelişmiş Güvenlik Sağlaması için Tasarlanan Wi-Fi Korumalı Erişim'inin Üçüncü Neslini (WPA3) Destekliyor

Qualcomm Incorporated'ın (NASDAQ: QCOM) iştiraki Qualcomm Technologies Inc., bir adım daha ileriye giderek mobil ve altyapı ürünlerinde sektörün en yeni Wi-Fi güvenlik korumalarının kullanılacağını duyurdu. Qualcomm Technologies Wi-Fi Alliance'ın üçüncü nesil güvenlik suiti Wi-Fi Korumalı Erişim'ini (WPA 3) destekliyor. En son ve en güvenli olan bu protokol, kullanıcı şifrelerine dayanıklı koruma ve hem genel hem de özel Wi-Fi ağlarında daha güçlü gizlilik sunuyor. Qualcomm Technologies, istemci cihazlar, WCN3998 ve IPQ807x AP platformu için geliştirilen ve yakın zamanda lanse edilen 2x2 802.11ax ile kullanıma hazır çözümün de dahil olduğu bu gelişmiş güvenlik özelliklerini uygulayacağını duyurarak sektördeki liderliğini gözler önüne seriyor.

Qualcomm Technologies Inc. Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Bağlantıdan Sorumlu Genel Müdür Rahul Patel, yaptığı açıklamada “Qualcomm Technologies'de özellikle güvenlik tehditleri ve saldırıların giderek daha da gelişmesiyle ağ ve cihazlardaki veri trafiğini en iyi şekilde koruyacak güvenlik standartlarını geliştirmek için Wi-Fi Alliance gibi sektörün temsilcileriyle yakın olarak çalışmaya çok önem veriyoruz. Wi-Fi bağlantılı ürünleri güvenlik saldırılarından korumak için şifreleme teknolojisinin son ürününü benimseyen Qualcomm Technologies, müşterilerine yalnızca sektörün en son teknolojisini piyasaya sürmelerine değil, aynı zamanda kullanılabilen en gelişmiş güvenlik standartlarının benimsemelerine de yardımcı oluyor” dedi.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      17 Mayıs 2018, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz