20 Eylül 2018, Perşembe   |   English
Fortnite’ın 5. Sezonu Bugün Başladı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      12 Temmuz 2018, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Fortnite’ın merakla beklenen 5. sezonu bugün itibariyle başlıyor. 5. sezonla birlikte oyuna yeni bir bölge, yeni araçlar ve özellikler geliyor.

Epic Games tarafından geliştirilen ve 125 milyondan fazla oyuncusuyla dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olmayı başaran Fortnite’ta heyecanla beklenen 5. sezon bugün itibariyle başladı! Bugün yayınlanan güncellemeyle Arazi Golf Arabaları, yeni Çöl bölgesi ve esrarengiz yırtıklar oyunda yerini aldı.

Haritada ilerlemenin yeni yolu
Fortnite’ın ilk araçları olan market arabaları oyunculardan büyük ilgi görmüştü. İki kişilik market arabaları eğlenceli olsa da dört kişilik gruplar için küçüktü. Oyuna eklenen Arazi Golf Arabası (AGA) ise tüm ekibe yetecek kadar geniş. Golf arabasının tek özelliği kapasitesi değil. Arabanın arkasını kaydırarak daha hızlı gitmeye imkân tanıyan bu aracın tavanı ise hoplatan kare işlevi görüyor.

5. sezonun en büyük bombalarından biri de oyuna eklenen Çöl bölgesi oldu. Palmiye Parkı ve Kulüp Kalantor adlı iki farklı alandan oluşan Çöl’de keşfedilmeyi bekleyen pek çok şey bulunuyor. Ayrıca geliştirici ekibin adanın çeşitli yerlerine eklediği birkaç isimsiz nokta da küçük sürprizler barındırıyor.

Başka dünyalara açılan yırtık
4. sezonun sonunda fırlatılışını milyonlarca oyuncunun canlı olarak izledikleri roket, Fortnite dünyasında pek çok “yırtık” oluşturmuştu. Pek çok oyuncu bu yırtıkların çevresinde Fortnite dünyasına ait olmayan eşyalar görmüştü. Oyuncuları başka dünyalara açılan bu yırtıkları keşfetmeye davet eden geliştiriciler, yırtıkların içerisinde oyuncuları çok çılgın maceraların beklediğini söylüyor.

Epic Games, Fortnite’ın oynanışında da pek çok değişikliğe gitti. Battle Royale modunda sekizinci ve dokuzuncu çemberler daralırken artık farklı yönlere doğru kayacak. Böylelikle oyunun son aşaması daha fazla hareketlilik ve heyecan kazanacak. Ayrıca bu moddaki ilerlemeli görevler de bundan böyle tek bir sezonla sınırlı olmayacak ve oyuncular istedikleri zaman görevleri tamamlayabilecekler.

5. sezon savaş biletleri oyunda
Yeni sezonun başlamasıyla sezona özel Savaş Bileti de oyun içi dükkândaki yerini aldı. Şu an 950 V-papel karşılığında satılan bileti alan oyuncular çok özel iki kostümün sahibi olacaklar. Bu kıyafetlere ek olarak onlarca ödülü kazanma şansı da oyuncuları bekliyor. Oyuncular atladıkları her seviyeyle birlikte özel kıyafetlerden eğlenceli ifadelere kadar değişen yeni bir ödül kazanıyor. Toplamda 100 seviye ve 100 ödül bulunuyor. Üstelik bu hediyeler sezon bittikten sonra da oyuncuların hesabında kalmaya devam ediyor.

Fortnite’ın 5. sezonu Battle Royale ve Dünyayı Kurtar modlarına bunlar dışında pek çok başka değişiklik ve iyileştirme getiriyor.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      12 Temmuz 2018, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz