-->
24 Mart 2019, Pazar   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
HUAWEI, Türkiye’nin 5G’deki Geleceği İçin Protokol İmzaladı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      27 Temmuz 2018, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
HUAWEI Türkiye, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK), Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’ın katılımlarıyla düzenlenen "5G Vadisi Açık Test Sahası Test Altyapıları İmza Töreni ile 5G ve Ötesi Beyaz Kitap Lansmanı’nda, Türkiye’nin 5G’deki geleceği açısından önemli bir dönüm noktası olan anlaşmaya imza atan kurumlar arasında yer aldı.
  En Son Haberler
Ankara’da 24 Temmuz tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK) düzenlenen "5G Vadisi Açık Test Sahası Test Altyapıları İmza Töreni ile 5G ve Ötesi Beyaz Kitap Lansmanı çerçevesinde, Türkiye’nin 5G’deki liderliğine vurgu yapan önemli bir protokole imza atıldı. Türkiye’nin önde gelen mobil operatörleri, BİT şirketleri ve akademik kurumlarını aynı masada buluşturan imza törenine HUAWEI Türkiye’yi Ülke Genel Müdürü Li Shen temsil etti.

HUAWEI, Türkiye'nin 5G’ye ticari olarak geçen ilk ülke olma hedefiyle geliştirdiği 5G stratejisini desteklemek için 5G E2E ekipmanını Türkiye'ye getiren ilk teknoloji şirketi konumunda yer alıyor. Şirket, 5G Vadisi'nde önümüzdeki dönemde 5G ekosistemini teşvik etmek için operatörler, üniversiteler ve diğer yerel ortaklarla da iş birliğine gidiyor.

Türkiye’nin 5G’deki geleceği açısından önemli bir dönüm noktası

HUAWEI ve 5GTR Üyeleri; Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Vodafone, Turkcell, Türk Telekom, ULAK, Spark Ölçüm, i2i Sistem ve Netaş, Türkiye’de iş dünyasının ve vatandaşların hizmetine sunulmak üzere yapılan 5G denemelerinin hayata geçirilmesi için önemli bir protokole imza attı.

İmzalanan anlaşma, Türkiye'nin 5G çalışmalarında başı çeken ülkeler arasına girmesini sağlayacak ve yerli ve milli 5G ve ötesi teknolojilerin geliştirilmesi için ortak stratejik iş birlikleri kurmaya imkân tanıyacak. Protokol kapsamında, 5G Vadisi Açık Test Sahası organize edilmesinin yanı sıra Test Ağı Altyapısının kurulması hedefleniyor.

Dünyada pek çok ülkede benzer anlaşmaları hayata geçiren HUAWEI, teknik yenilikler için dünyanın en iyi operatörleri, üniversiteleri ve laboratuvarları ile önemli iş ortaklıklarına imza atıyor. 5G inovasyonunun bu erken aşamalarında, tarafların karşılıklı güvenleri 5G'nin mümkün kılacağı olanakları keşfetmeye de imkân tanıyor.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      27 Temmuz 2018, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz