-->
24 Mart 2019, Pazar   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
Çin'de Trafiği Dronlar Düzenliyor
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      13 Ağustos 2018, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Çin'in patlama yapan teknolojisi ülkenin yollarında sürücülerin pek çoğunun yaşamını kolaylaştırıyor.

Xinhua Haber Ajansı, Jiangsu eyaletinin Changzhou kentinde trafik ihlallerini belirlemek için dronların (insansız hava araçları - İHA) kullanıldığını bildirdi.

Habere göre, yüksek çözünürlüklü kameralarla donanmış İHA'lar, Haziran ayından beri kentin caddelerindeki sürücüleri gözlemliyor. Hatalı davranışlar videoya alınıp polise iletiliyor. Görevli polisler, acil bir durumda veya trafiğin tıkanması halinde İHA'lara monte edilmiş hoparlörler aracılığıyla uzaktan trafiği yönetiyorlar.

Şanghay, Shenzhen, Pekin ve Hangzhou gibi kentlerde özel sonar-kameralar (dinleme-görme cihazı) caddelerde yasadışı olarak klakson çalan araçları belirliyor.

Aynı çekilde Shaanxi eyaleti Xi'an kentinde polis, karşıdan gelen sürücülerin gözünü kamaştıracak ölçüde yüksek yoğunluklu ışıklarını gereksiz yere kullananları belirleyen kameraları deniyor.

Shenzhen'de ise bir "akıllı yol" geliştirilme aşamasında. Akıllı yolda, ücretsiz Wi-Fi'den trafiğin Yapay Zeka tarafından denetlenmesine kadar her şey var.

The Global Times, akıllı yolda yanıp sönme zamanını anın trafik akışına göre ayarlayan trafik lambaları, yol kenarında akıllı bilgilendirme işaretleri ve hareket algılayan sokak lambaları bulunacağını duyuruyor.. Yoğun yaya trafiğinin olduğu caddelerde lamba direklerine Wi-Fi kablosuz erişim yerleştirilecek ve bunlar yakın gelecekte 5G teknolojik imkanları için baz istasyonları olarak kullanılacak.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      13 Ağustos 2018, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz