-->
24 Mart 2019, Pazar   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
ARJ21 Uçağı Yüksek Sıcaklıkta Deneme Uçuşunu Gerçekleştirdi
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      15 Ağustos 2018, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Çin'in yerli yapım ARJ21 orta menzilli bölgesel uçağı yüksek sıcaklıkta deneme uçuşunu gerçekleştirdi. Üreticinin 14 Ağustos Salı günü yaptığı açıklamaya göre, deneme uçuşu, Kuzey Çin'in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesinde,Turpan'da gerçekleştirdi.

Devlet şirketi COMAC (Commercial Aircraft Corporation of China), uçağın söz konusu modelin ilgili sistemlerinin işlev ve performansını test etmek üzere Turpan'da 12 gün geçirdiğini bildirdi.

Eyaletin merkezi olan Urumçi'nin aşağı yukarı 150 km güneydoğusunda bulunan Turpan dağlarla çevrili bir çukur oluşturuyor. Turpan, sert ve zorlayıcı çöl iklimiyle, özellikle de yazları son derecede sıcak olmasıyla biliniyor.

COMAC'ın açıklamalarına göre hafif, ekonomik ve bakımı kolay bir model elde etme çabası içindeki firma, söz konusu deneme uçuşlarını ARJ21 sistemlerini optimize etme amacıyla yapıyor.

ARJ21 78 - 90 yolcu taşıyor, 3.700 km uçuş özerkliğine sahip ve Çin'in uluslararası standartları haiz olduğu belgelenmiş ilk bölgesel jet uçağı.

İlk ticari uçuşunu 28 Haziran 2016 günü gerçekleştirmiş olan ARJ21'in seri üretimine 2017 Eylül'den itibaren başlandı. Modelin ilk kullanıcısı Chengdu Airlines bu uçakların beşini sekiz güzergâh üzerinde, 15 Çin kentini birbirine bağlamak üzere işletiyor.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      15 Ağustos 2018, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz