20 Eylül 2018, Perşembe   |   English
ABD'de Okullarda e-learning Yayılmış Durumda
Yazan: Robyn Greenspan      23 Temmuz 2003, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Teknoloji, kendine okullarda da yer buldu. eMarketer'in son raporuna göre global eğitim ve öğretim pazarı 2 trilyon 4 civarı. Think Equity partners and Eduventures şirketinin verilerine göre ABD bu pazarın % 37.5'una yani 750 milyar $'lık bölümüne sahip.

Brandon-Hall, 10.3 milyar $ olan e-learning sektörünün 2006'da 81.1 milyar $'a yükselecek. 2011'de rakamın 212 milyar $ olması bekleniyor. Trend mayıs 2003 itibariyle sanal kampüslerinde 72.230 kişinin dolaştığı Phoenix Online Universitesinin verilerinden hareketle % 80'lik bir artış öngörülüyor.

E-learning öğrencileri genellikle kariyer yapmaya meraklı profesyoneller olarak görülüyor. University of Phoenix Online öğrencilerine bakıldığında bu daha iyi görülüyor. e-learning öğrencilerinin ortalama yaşı 28 ve 2/3'ü kendi ailesinin annesi ya da babası.

E-Learning Öğrencilerinin Meslekleri
Yönetici ya da İş Sahipleri % 20
Orta Düzey Yönetici % 30
Teknik ya da Lisanslı Profesyoneller % 44

Kaynak : University of Phoenix Online

Market Data'nın 2002 sonlarında yaptığı bir çalışmaya göre K-12 eğitim kurumlarının (ilköğretim okulları) çoğu zaten kendi öğrencilerine yönelik uzaktan eğitim programları yapıyor. Liseler ise sanal sınıflarla öğrencileri çekiyorlar. Amerika'daki kırsal bölgelerdeki okulların % 53'ü ihtisas sahibi öğretmenleri olmayan yerlerde uzaktan eğitim programları uyguluyorlar.

Daha da ilerisi, bu okulların % 36'sı öğretmenlerine, profesyonel gelişim programları için e-learning imkanı sunuyor.

eMarketer raporunda American Society for Training and Development (ASTD) yani Amerikan Eğitim ve Gelişim Derneğinin de kurumsal e-learning trendini desteklediği belirtiliyor. ASTD 2004'de eğitimin % 25'inin e-learning şeklinde verileceğini bildiriyor. Bu rakam 2001'deki % 10.5'luk oranın iki katı. IDC kurumların e-learning çalışmalarında benzer bir trendin olduğunu bildiriyor.
Yazan: Robyn Greenspan      23 Temmuz 2003, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz