20 Eylül 2018, Perşembe   |   English
SBS 6.Çerçeve Projeleri M.A.Türker Sorumluluğunda
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      16 Ekim 2003, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Siemens Business Services (SBS) Türkiye’nin Avrupa Birliği 6. Çerçeve Projeleri Teknik Yöneticiliği’ne Mustafa Ali Türker getirildi.

M.Ali Türker’in teknik yöneticiliğini üstlendiği ilk proje; SBS Türkiye’nin tamamen kendi vizyonu ile oluşturduğu iClass projesi. AB ülkelerinin bütünleşme stratejilerini destekleyen proje sayesinde farklı dil, kültür, bilgi düzeyi, öğrenme stili ve profiline sahip öğrenciler için bir eğitim modeli kurulacak. AB’nin önümüzdeki yıllarda uygulamaya geçireceği yeni nesil e-öğrenme sisteminin oluşturulması amaçlı bu projede SBS Türkiye, 10 ülkeden 21 partnerin teknik koordinatörlüğünü üstlenmiş durumda.

Çalışma hayatına ODTÜ Elektrik ve Elektronik Bölümü öğrenciliği sırasında TÜBİTAK Araştırma Geliştirme Lâboratuvarları’nda başlayan Mustafa Ali Türker, araştırmalarını 1995 yılına kadar bu kurumda sürdürdü. Kurumun Sinyal İşleme Lâboratuvarı’nı kuran ekipte yer alan Türker, video ve görüntü işleme konusunda araştırmalar yaptı. Yüksek lisans tezi olan görüntü sıkıştırma projesi çok sayıda uluslararası konferansta tanıtıldı. Geniş araştırmalar içeren bu tez ve 2000 makalelik kaynakçası halen ders materyali olarak kullanılmakta.

M. Ali Türker, 1995 yılından itibaren Finlandiya/Tampere’deki Nokia Araştırma Lâboratuvarı’nda, görüntülü mobil haberleşme için patentlenen algoritmalar geliştiren projede çalıştı. Sayısal televizyonlar ve uydu alıcıları ile Internet bağlantıları gibi çeşitli yeni teknoloji ürünleri geliştirdi. Uluslararası iletişim standartlarına katkıda bulundu. Bu lâboratuvardaki çalışmalarına paralel olarak Tampere Teknik Üniversitesi’nde Doktora çalışmalarına devam etti.

1999 yılında Türkiye’ye dönen M.Ali Türker, ülkenin en büyük özel bankasının IT merkezi olan Garanti Teknoloji’de araştırmacı ve teknik gözlemci olarak çalıştı. Burada enformasyon ve iletişim teknolojilerinin hemen her alanında sürdürülen projelerde rol aldı.

Siemens Business Services, dünyanın önde gelen elektronik ve mobil iş çözümleri ve hizmetleri sunan firmaları arasında yer almaktadır.

44 ülkede 35.000 çalışanı ile faaliyet gösteren Siemens Business Services, 2001-2002 mali yılında 6,5 milyar Euro gelir elde etmiştir. 1995 yılında kurulan Siemens Business Services, istikrarlı bir büyüme göstererek Bilişim ve İletişim Hizmetleri pazarında Almanya'da lider konuma gelmiştir. Türkiye’de ise Siemens Business Services, pazar sıralamasında, dış kaynak hizmetlerinde birinci, sistem entegrasyon ve servis alanlarında ise ikinci sırada yer almaktadır.

Bilişim ve İletişim Hizmetleri pazarında faaliyet gösteren Siemens Business Services, 1997 yılında Türkiye'de dış kaynak kullanım (Outsourcing) pazarının gelişmesine hız kazandıran bir stratejiyle, Türkiye'nin ilk "outsourcing" şirketi olarak kurulmuştur.

Bugün, Siemens Business Services tümüyle ürün ve marka bağımsız olarak "danışmanlık-tasarım-kurulum-işletim-bakım" değerler zincirinde baştan sona faaliyet gösteren bir hizmet şirketidir. Siemens Business Services, 13 ile yayılmış ofisleri ve yaklaşık 800 çalışanı ile Türkiye'nin en büyük ve kapsamlı sistem entegrasyonu ve outsourcing projelerini gerçekleştiren bir bilişim hizmetleri şirketidir.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      16 Ekim 2003, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz