24 Eylül 2018, Pazartesi   |   English
Software Ag EntireX Communicator V.7.1.1. Piyasada
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      10 Aralık 2003, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
EntireX Communicator 7.1.1 Versiyonu Kurumlara Mevcut Uygulama Ortamlarını Microsoft.NET veya Java objects Uygulamalarına Açmak İçin Yardım Ediyor

Software AG EntireX Communicator, communication broker’ın 7.1.1 versiyonunu piyasaya sürdü. Böylece kurumlara mevcut IT sistemlerini, Web ya da Microsoft.NET
ya da Java objects gibi diğer sistemlere de açma olanağı sağlanıyor. EntireX Communicator 7.1.1 Web servislerine olan desteğini, Universal Description Discovery and Integration registries (UDDI) dahil olmak üzere daha da genişletiyor. EntireX Communicator’ın özelliklerinin artması, kurumlara, ana bilgisayar sistemlerinin genişlemesi ve yayılması ile, gelecekte en kısa zamanda ve düşük maliyetli geri dönüş sağlamasında yardımcı olacak.

.NET ve Java Arayüzleri

EntireX Commicator 7.1.1, kurumlara şimdiki mevcut IT sistemlerinin .NET ve Java objects gibi diğer uygulamalara da izin veren çeşitli yeni arayüzleri içeriyor.

Web Servisleri Desteği

Mevcut uygulamaları, Web servisleri olarak dışarı açmaya ve sarmalamaya odaklanan EntireX Communicator’ın XML wrapper teknolojisi, 7.1.1 versiyonunda, XML-RPC (Extensible Markup Language – Remote Procedure Call) sunucusunu da içine alıyor. Bu sunucu, COBOL ya da Natural’da yazılmış görev kritik uygulamaların, iç ve dış herhangi bir Web servisi ile, sanki lokal bir alt program çağırıyormuşcasına konuşmasını mümkün kılıyor. Bir Web servis tanımlamasıyla, uygun alt program çağrısı arasında yapılan mapping işlemi birkaç mouse tıklamasıyla tamamlanabildiği için, herhangi bir XML bilgisine ihtiyaç olmamaktadır.

Artık EntireX Communicator’la entegre olan herhangi bir uygulama, Web servisi olarak dışarı açılabileceği gibi, dışarıdaki web servislerini de kullanabilecektir. Bu gibi bir genişleme olanağı, gelişen iş ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt verebilmesine olanak sağlar, çünkü ihtiyaç olduğunda, sisteme yeni bir fonksiyona ilavesi, bir web servisi çağrırarak kolayca yapılabilecektir.

EntireX Commicator 7.1.1 UDDI desteğini de sunmaktadır. Şimdi, EntireX ile yaratılmış olan bir Web servisi, EntireX Workbench ile sağlanan, UDDI sihirbazı kullanılarak herhangi bir UDDI kaydına geçirilebilir. Aktarım sırasındaki cevap sürelerini azaltmak ve toplam ağ yükünü azaltmak için 7.1.1 versiyonu ile veri sıkıştırma özelliği eklenmiştir. Ayrıca, kalıcı ( persistent ) mesajlaşma, iş parçalarını ( Unit of Work ) ve durum bilgilerini bir Adabas veritabanında saklayan bir kalıcı depolama ( Persistent Store ) mekanizması ile sağlanmaktadır. Şu anda, EntireX Commicator 7.1.1 versiyonu , VSE dışında tüm temel işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir.

EntireX Communicator Hakkında

EntireX Communicator, Software AG’nin EntireX Integration Software Suite’i içerisinde sağlam, yüksek performanslı communication broker’dır. EntireX Communicator, mesaj sıralama (message quening ) yeteneklerini, senkronize istek/yanıt ve etkileşimli iletişim için yerleşik desteği ile benzersiz bir şekilde birleştirir. Zaman kritik kullanıcı uygulamalarında, XML’e bağlı ve XML’e bağlı olmayan sistemler arasındaki etkileşimi yönetir. EntireX Communicator’ın gücü ve kullanımı kolay wrapping teknolojisi ve esnek programlama arayüzleri, iş servisleri ya da Web servislerindeki mevcut uygulama işlevlerine döner.

Software AG, Hakkında

Almanya Darmstadt’a bağlı, 1969 yılında kurulmuş, kurumsal veri entegrasyonu ve yönetiminde, Avrupa’nın en büyük ve öncü, uluslarararası sistem yazılımları ve servis sağlayıcısı firmasıdır. Software AG’nin ürünleri, dünyaca ünlü binlerce şirket tarafından kullanılarak onaylanmıştır; Lufthansa, Siemens, Citibank, Merck, DaimlerChrysler, Sony, BP ve Telefonica gibi. Software AG, ürün ve XML (Extensible Markup Language) standardıyla desteklenen çözümler geliştirir. XML, doküman alışverişini ve geleneksel IT mimarisi üzerindeki web uygulamalarının entegrasyon verisini kolaylaştırır. Software AG, Tridion, Stellent ve IXOS gibi farklı satış ve teknoloji firmalarıyla çalışmaktadır. 2002 yılında, şirket 475 milyon euro gelir elde etmiştir. Software AG’nin 70 ülkede ofisi, 2700’den fazla çalışanı bulunmaktadır.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      10 Aralık 2003, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz