vBulletin tracker
26 Nisan 2019, Cuma   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
Haberler
Bugünkü Tüm Haberler

BU SITEYE YENI HABER GIRILMIYOR.. LTF turk-internet.com ADRESINDEN DEVAM EDINIZ...
Bu site "NET" adresidir... Lütfen haberlerinizi eskiden oldu?u gibi turk-internet.com sitesinden okumaya devam ediniz..
Kategori:Net Tarafsızlığı - Tarih: 23 Ağustos 2018, PerşembeTSKB Bilgi Birikimini Blog Üzerinden Paylaşıma Açtı
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), ekonomi, kalkınma, sektörler, sürdürülebilirlik ve kapsayıcılık gibi pek çok alandaki geniş bilgi birikimi ve deneyimini TSKB Blog üzerinden paylaşıma açtı. Ekonomi ve finans gündeminin yanı sıra dijital dönüşüm, endüstri 4.0, düşük karbonlu ekonomi gibi uluslararası trendler çerçevesinde kaleme alınan yazılar, kalkınma gündeminin nabzını tutuyor, farklı sanayi kollarında yaşanan hızlı dönüşüme ışık tutmayı hedefliyor.
Kategori:Finans - Ekonomi - Şirketler - Tarih: 17 Ağustos 2018, CumaHUAWEI Kelimelerin Yetmediği Fotoğrafları Arıyor
HUAWEI, 19 Ağustos Dünya Fotoğrafçılık Günü’nü sosyal medya üzerinden düzenlediği kapsamlı bir fotoğrafçılık yarışması ile kutluyor. Bir fotoğrafın binlerce kelimeye bedel olması fikrinden yola çıkan yarışmanın mottosu ise “Kelimeler Yetmez” olarak belirlendi. Yarışmanın kazananı ise, ödüle doymayan dünyanın ilk 3 Leica kameralı HUAWEI P20 Pro akıllı telefonun sahibi olacak.
Kategori:Akıllı Telefonlar - Tarih: 17 Ağustos 2018, CumaÇin İlk 3 Boyutlu Atlasını Yayımladı
Science and Technology Daily'nin 15 Ağustos Çarşamba günü yayınlanan haberine göre, Çin'in ilk 3D (üç boyutlu) atlası Harbin Cartographic Publishing House (Harbin Kartografi Yayınevi) tarafından yayımlandı.
Kategori:Simülasyon - Arttırılmış Gerçeklik - Sanal Gerçekl - Tarih: 17 Ağustos 2018, CumaASUS Wolfteam Türkiye Kupası’nın Mavi Sezon Şampiyonu 1907 Fenerbahçe Oldu
Türkiye’nin FPS oyunu Wolfteam için düzenlenen, ASUS Wolfteam Türkiye Kupası Mavi Sezon Finali, ligin 1907 Fenerbahçe ile HWA Gaming takımları arasındaki büyük kapışmaya sahne oldu. 17 Ağustos Cuma günü oynanan sezon finalinde şampiyon 1907 Fenerbahçe oldu.
Kategori:Digital Oyun - Tarih: 17 Ağustos 2018, CumaParamanya Dünya Şampiyonası'na Türkiye’den Katılacak 2 Kişi Belirlenecek
Türkiye’nin ilk mobil espor oyunu Paramanya, sıkı oyuncularını uluslararası turnuvada yarışmaya davet ediyor. Kore’de ünlü espor stadyumu GıGA Arena’da gerçekleşecek Dünya Şampiyonası’nı kazanan oyuncuyu büyük ödüller bekliyor. 3 Eylül 2018 tarihinde başlayacak Türkiye elemelerinin kayıtları 27 Ağustos’ta açılacak.
Kategori:Digital Oyun - Tarih: 17 Ağustos 2018, CumaTürkiye’nin En Büyük Uluslararası Teknoloji Girişimleri Zirvesi Başlıyor
Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST İstanbul kapsamında gerçekleştirilecek Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi, Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden teknoloji girişimcilerini biraraya getirmeye hazırlanıyor. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından, 20-23 Eylül tarihleri arasında İGA İstanbul Yeni Havalimanında gerçekleşecek olan TEKNOFEST İstanbul kapsamında düzenlenen Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi’ne başvurular, 26 Ağustos’a kadar devam edecek.
Kategori:StartUp - Hachatron - Tarih: 17 Ağustos 2018, CumaLenovo 2018 2. Çeyrekte Çift Haneli Büyüdü
Lenovo ‘Akıllı Dönüşüm’ kapsamında uyguladığı ‘üç dalga stratejisi’ ile 2018 yılı ikinci çeyreğinde de başarılı sonuçlar elde etmeye devam ediyor. 2018 yılı 2. çeyrek sonuçlarına göre Lenovo, tüm iş birimlerinde çift haneli büyüme ve kârlılık artışı gerçekleştirdi.
Kategori:Finans - Ekonomi - Şirketler - Tarih: 17 Ağustos 2018, CumaAhmet Mümtaz Taylan : “İnternet, Televizyonu yenebilir”
Lüleburgaz’da katıldığı Çınaraltı Sohbetleri’nde konuşan oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan “Yeni mecralar elbette yaratıcıyı özgürleştirir. İnternet, Televizyonu yakın zamanda yenebilir” dedi.
Kategori:Internet Gelişimi&Sosyolojisi - Tarih: 17 Ağustos 2018, CumaOnline Flörtte En Çok “Crush” Olunan AVM’ler Belirlendi
Tanışma uygulaması happn kullanıcıların en çok “Crush” olduğu, yani birbirini karşılıklı beğendiği alışveriş merkezlerini araştırdı. Online flörtte en şanslı olunan alışveriş merkezi İstanbul’un en hareketli yerlerinden İstiklal Caddesi üzerinde kurulan Demirören AVM oldu.
Kategori:Mobil Uygulamalar - Tarih: 17 Ağustos 2018, CumaKurumsal Ağ Sızma Denemelerinin Çoğu Hassas Web Uygulamaları Üzerinden Oldu
2017 boyunca Kaspersky Lab araştırmacıları tarafından yapılan sızma testlerinin analizinde, ağa sızma başarısı elde edilen denemelerin dörtte üçünün (%73) hassas web uygulamaları üzerinden gerçekleştiği ortaya çıktı. META Bölgesi’ni kapsayan araştırmadan elde edilen bulgular, ‘2017’de kurumsal bilgi sistemlerinin güvenlik değerlendirmesi’ adlı yeni bir raporda özetlendi.
Kategori:Siber Saldırılar - Tarih: 17 Ağustos 2018, CumaKAMU-BİB’20 ve BİMY’25 “Dijital Dönüşümde Küresel Eğilimleri” Tartışacak”
Teknolojinin hızla gelişmesiyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye de dijital dönüşüm sürecinden geçiyor. Türkiye Bilişim Derneği (TBD), “Dijital Dönüşüm”ün kamu ve özel sektörde birlikte gerçekleştirilmesi amacıyla, bu yıl 20’incisini düzenleyeceği “Kamu-BİB” toplantısının ve “BİMY’25” seminerinin temasını “Dijital Dönüşümde Küresel Eğilimler”olarak belirledi. “Kamu-BİB’20-BİMY’25” süresince, özel sektör ve kamu sektöründen profesyoneller, bilişim dünyasındaki son gelişmeler ışığında, kamu bilişiminin yol haritasını masaya yatıracak.
Kategori:CDO - Digital Dönüşüm - Tarih: 17 Ağustos 2018, CumaKimlik Avcısı e-Postaların Ortak Özellikleri Var
Kimlik avı amaçlı e-postalar ya da başka ifadelerle phising ya da oltalama saldırıları, siber suçluların adım adım bilgi toplamak için kullandıklarıen popüler yöntemlerdendir. Global anitivirüs yazılım kuruluşu ESET’ten Güvenlik Araştırmacısı Lysa Myers, kimlik avı amaçlı e-postaların karakteristik özelliklerine dikkat çekti ve bunlardan kaçınmanın ipuçlarını paylaştı.
Kategori:Siber Saldırılar - Tarih: 17 Ağustos 2018, CumaBayram e-Ticaret Alışverişleri Arttırdı
Bayram tatilinin yaklaşmasıyla birlikte, bayramlık ihtiyaçlarını hızlı ve ekonomik olarak karşılamak isteyenler e-ticarete yöneldi. Hepsiburada’nın bayram alışverişi verilerine göre, toplam e-ticaret hacminde geçtiğimiz bayram dönemine oranla %126 oranında artış yaşandı. Bu Bayram geçen seneye göre, hava sıcaklıklarının da mevsim normallerinin çok üzerinde seyretmesinin etkisiyle derin dondurucu ve soğutuculara olan ilgi %72 artış gösterirken, temizlik ürünleri ve bahçe ürünleri satışları 3 katına çıktı.
Kategori:e-İş / e-Ticaret - Tarih: 17 Ağustos 2018, CumaYetersiz Personel ICS Güvenliğini Riske Sokuyor
Kaspersky Lab’in ‘Endüstriyel Siber Güvenliğin Durumu 2018’ anketi, endüstri, enerji, taşımacılık ve lojistik şirketlerinin, siber saldırıların kendi endüstriyel ağlarına negatif etkileri konusunda farklı fikirlere sahip olduğunu gösterdi. Ancak ağları güvenli kılmayı etkileyen sorunlar söz konusu olduğunda herkesin üzerinde anlaştığı üç temel sebep var: Yetersiz personel, üst yönetimin yetersiz yatırım yapması ve insan etkeni. Her 6 ayda ICS (Industrial Control Systems - Endüstriyel Kontrol Sistemleri) bilgisayarlarının yaklaşık %40’ının saldırıya uğradığı bir dünyada, kritik altyapılardaki bu tür siber güvenlik açıkları kurumlar için riski önemli ölçüde artırıyor.
Kategori:Siber Saldırılar - Tarih: 16 Ağustos 2018, PerşembeIDC Verilerine Göre,HUAWEI, Dünyanın En Büyük 3 Tablet Şirketi
IDC tarafından yayınlanan verilere göre, 2018 yılının ikinci çeyreğinde HUAWEI, dünyanın en büyük üçüncü tablet şirketi oldu. Birçok yerel pazarda liderliği elinde bulunduran HUAWEI, 3,09 milyon adet tablet sevkiyatı yaparak pazar payını, ABD hariç yüzde 11,98’e çıkarttı.
Kategori:Pc / Laptop / Netbook - Tarih: 16 Ağustos 2018, Perşembe2021’e Kadar Dünya Çapında ünyada 126 bin Adet Robot Kurulacak
Robotik teknolojilere olan ilgi tüm dünyada hızla artıyor. Uzakdoğu, Almanya ve ABD’nin başı çektiği robot teknolojisi kullanımı, Türkiye’de de yükselişini sürdürüyor. Robotik teknoloji alanında faaliyetlerini sürdüren Universal Robots’un Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Kandan Özgür Gök, Türkiye’de robot satışlarının yıllar bazında yüzde 15 ila 35 oranında artmaya devam ettiğini belirtiyor
Kategori:Robot - İHA - Otonom Araba - Tarih: 16 Ağustos 2018, PerşembeSabancı Üniversitesi “Siber Güvenlik Tezsiz Yüksek Lisans Programı” Başlıyor
Sabancı Üniversitesi Siber Güvenlik Tezsiz Yüksek Lisans Programı, siber güvenlik alanında uzman olmak, alandaki kuramsal ve uygulamalı bilgi ve yeteneklerini ilerletmek ve bu konuda başarılı bir kariyere adım atmak isteyen profesyoneller için 2018 Güz döneminde eğitime başlıyor. Programa 7 Eylül 2018 tarihine kadar kayıt yapılabilecek.
Kategori:Ar-Ge - Teknoloji - Bilim - Eğitim - Tarih: 16 Ağustos 2018, PerşembeNetmarble’ın yeni oyunu Phantomgate İçin Ön K Başlıyor
Dünyanın en hızlı büyüyen mobil oyun firması Netmarble Corporation, bugün iOS ve Android cihazlar için geliştirdiği yepyeni macera RPG oyunu Phantomgate'i yayınladığını duyurdu.
Kategori:Digital Oyun - Tarih: 16 Ağustos 2018, PerşembeVeri Koruma Uzmanlarına Yoğun Talep Var
Platin Bilişim Satış Direktörü Pınar Bamyacı“ Veri Koruma ve iş sürekliliğine olan ilginin artması veri koruma uzmanlarına olan ihtiyacı tetikledi. Gençler bu alanda kariyer yapmalı! ”
Kategori:Insan Kaynakları - Tarih: 16 Ağustos 2018, Perşembeturk-internet.net'a son bir hafta boyunca girilen haberleri gün gün izlemek ve okumak için buraya tıklayabilirsiniz.