17 Kasım 2018, Cumartesi   |   English
Microsoft – Koç.net, ASP Hizmetini Başlattı
Yazan: Gülden Tozkoparan      06 Nisan 2001, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Microsoft Türkiye, yazılımın bir servis olarak sunulmasının ilk adımı olan “Application Service Provider” (ASP – Uygulama Servis Sağlayıcılığı) hizmetini ilk kez Türkiye’de Koç.net ile başladığını açıkladı. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Haluk Maga, şirketlerin krizden güçlü çıkmak için, verimlilik artıran teknolojik altyapılara yönelmesi gerektiğini söyledi.
Microsoft Türkiye, yazılımın bir servis olarak sunulmasının ilk adımı olan “Application Service Provider” (ASP – Uygulama Servis Sağlayıcılığı) hizmetini ilk kez Türkiye’de Koç.net ile başladığını açıkladı. Uygulama Servis Sağlayıcısı olarak Microsoft teknolojisini kullanacak olan Koç.net, şirketlerin yazılım ve teknik destek gibi yüksek maliyet ve geniş profesyonel kadro gerektiren yatırım ihtiyacına, düşük maliyetlerle cevap verecek.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Haluk Maga, Koç Bilgi Grubu Yürütme Komitesi Başkan Vekili Bülent Gönç ve Koç.net Genel Müdürü Bülent Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleştirilen basın toplantısında Koç.net ASP’liğini duyurdu.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Haluk Maga

Basın toplantısında konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Haluk Maga, şirketlerin krizden güçlü çıkmak için, maliyetlerini düşüren, verimlilik artıran teknolojik altyapılara yönelmesi gerektiğini söyledi. Maga, ASP hizmetlerinin küçük ve orta ölçekli şirketlere sağlayıcı faydalara değindi.

Haluk Maga, yaşanan ekonomik krizin etkisiyle şirketlerin zor günler geçirdiklerini, bu krizden çıkmak için teknolojik altyapılarını kurmalarını gerektiğini belirtti. ASP hizmetini, bu alanda uzman kuruluşlardan alan şirketlerin, kendi temel faaliyet alanlarına odaklanabileceklerine dikkat çeken Maga, şöyle konuştu:

“Türkiye`de sektörün saygın kuruluşlarından Koç.net ile yaptığımız işbirliği, iş dünyasının şu anda ihtiyaç duyduğu yeni fırsatları beraberinde getirecek. Amacımız, verimlilik artırıcı çözümleri küçük ve orta ölçekteki firmalar için zor günlerde dahi ertelemek istemeyecekleri koşullarda sunmak.”

Koç Bilgi Grubu Bülent Gönç

Koç Bilgi Grubu Yürütme Komitesi Başkan Vekili Bülent Gönç, Bilgi Grubu’nun Koç içinde sinerji yaratmasını hedeflediklerini söyleyerek, “Müşterilerimize, bilgi teknolojileri ile ilgili tüm ihtiyaçlarına çözüm getirme ve onlara katma değer yaratma, vizyonu içinde hareket ediyoruz” dedi. Gönç, Koç.net`in, vermeye başladığı ASP hizmetiyle yeni ekonomik düzen içinde iş süreçlerinin değişimine ve dijitalleşmeye büyük katkı sağladığını vurguladı.

Koç.net Genel Müdürü Bülent Yıldırım

Koç.net Genel Müdürü Bülent Yıldırım ise ASP hizmetinin uzman bir servis sağlayıcıdan güvenilir, açık, uçtan uca ve ölçeklenebilir çözüm sağlanmasını gerektirdiğini belirterek, “Türkiye’de Microsoft ile ASP anlaşmasını imzalayan ilk şirket olarak, yönetilen hizmetler mantığı ile müşterilerimizin memnuniyetlerini artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Koç.net ve ASP hizmeti

Koç.net, teknolojiye ve uzman insan kaynaklarına yaptığı sürekli yatırımlar ile müşterilerine katma değerli hizmetler vermeye devam ediyor. Ekonominin yeni yapısında ASP hizmetinin kritik başarı faktörü haline gelmesi Koç.net’in alternatif operatör olma yolundaki vizyonunda bu hizmeti önemli bir konuma taşıdı. Koç.net, sunacağı ASP hizmetlerinin kalitesini müşterileri ile yapacağı servis seviyesi anlaşması ile garanti altına alacak. ASP hizmeti ile omurga, altyapı ve ekipmanlarını müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde kullandırmayı amaçlıyor.

Koç.net’in, yüksek teknoloji altyapısı ve dünyada yaygın şekilde kullanılan Microsoft ürünleriyle sunacağı ASP hizmeti sayesinde, teknolojik yatırımları kısıtlı olan KOBİ’lere dış kaynak kullanımı sunularak, piyasadaki rekabet güçleri artırılacak. Bir veya birden fazla merkezi sunucu üzerindeki çok sayıda uygulama yönetilerek, kullanıcıların internet veya ASP’ye ait bir ağ üzerinden, gereksinim duyulan uygulamalara erişebilmeleri sağlanacak.

Yazan: Gülden Tozkoparan      06 Nisan 2001, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz