-->
16 Şubat 2019, Cumartesi   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
Ekonomik Krizde e-Eğitim’in Önemi Artıyor
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      22 Ocak 2009, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Çağın yükselen eğitim modeli olarak öne çıkan ‘e-eğitim’, kriz ortamında iş gücünü kaybettirmeden, motivasyon ve verimliliği arttırarak bireylerin kendilerini geliştirmesini sağlıyor. Zaman ve mekandan bağımsız, hem ekonomik hem de ekolojik boyuta sahip e-eğitim, teknolojiyi kaliteyle birleştirerek eğitimde farklı bir çözüm sunuyor.

Yaşanan global ölçekli ekonomik krizde, eğitime talebin arttığı gözleniyor. Şirketlerin küçülmeye gitmesiyle işsiz kalan, kariyer hedeflerinde daha hızlı ilerlemek veya kendilerini geliştirmek isteyen çalışanlar, bu dönemi eğitim arayışına girerek değerlendiriyor. Kriz ortamında kişi ve kurumların, iş gücünü düşürmeden, motivasyon ve verimliliği artırmak için en çok e-eğitime yöneldikleri gözleniyor. Çünkü e-eğitim, yüksek teknolojinin sağladığı kalite, hız ve bağımsızlığın yanı sıra diğer alternatiflerle kıyaslandığında oldukça ekonomik... Teknolojinin sağladığı tüm imkanların, öğrencilerin kullanımına sunulduğu bir eğitim modeli olan ve YÖK tarafından kabul edilen e-eğitim programları, sahip olduğu avantajların yanı sıra ‘Yaşam Boyu Eğitim’ felsefesiyle çok geniş bir öğrenci kitlesine eğitim imkanı veriyor.

Çağın gerektirdiği bir sistem olan e-eğitim, öğrenciye pek çok avantaj sunuyor. E-eğitim, öğrencinin bulunduğu noktadan konusunda söz sahibi öğretim üyeleriyle bir araya gelerek fırsat eşitliği sağlıyor. Öğrenci ve öğretim üyesinin istediği lokasyondan derslere katılmasıyla zaman ve mekan bağımsızlığı yaratıyor. Farklı üniversitelerle iş birliğine girildiğinden öğrenci, seçkin öğretim kadrosuyla eğitimini gerçekleştirebiliyor. Öğrencinin çalışırken eğitim alabilmesi, örgün eğitimde harcayacağı yol masrafından kırtasiye giderlerine kadar ekonomik anlamda katkı sağlaması ve kağıt kullanımı minimumda olduğundan ekolojik olması da e-eğitimin avantajlarını oluşturuyor.

Element Eğitim Teknolojileri, entegratör çözüm ortağı kimliği ile üniversitelere, meslek örgütlerine, kurum ve kuruluşlara yönelik hazırladığı dünya normlarındaki iş modeli ile kaliteli ve kesintisiz e-eğitim çözümleri sunuyor.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      22 Ocak 2009, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz