23 Ekim 2018, Salı   |   English
Tamino WebDAV ile Entegre Çalışıyor
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      11 Ekim 2001, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Sunucu-tarafı WebDAV desteği Tamino’ya eklenerek WebDAV için hızlı ve verimli bir veri kaynağı sağlanmış, aynı zamanda da WebDAV ile Tamino kullanıcılarına iyi bir arayüz kullanma olanağı verildi. Tamino WebDAV bağlantısı 2001 yılı sonbaharında kullanıma sunulacak.

WebDAV (Web Distributed Authoring and Versioning), Hypertext Transfer Protocol'ünün (HTTP), kullanıcılara Web üzerinde belge okuma ve yazma olanağı veren, dosya kopyala, taşı, sil ve yarat gibi temel işlevlerin HTTP kullanılarak nasıl uygulanacağını tanımlayan bir uzantısıdır.

Microsoft Web dosyalarını ve standard ofis yazılımlarını kullanarak web ortamında değişiklik yapmanın lokal ortamdaki dosyalar üzerinde çalışmak kadar kolay olmasını sağlar. Ve bu şekilde değiştirilmiş olan web dosyaları intranet, internet ve/veya extranette hemen kullanılabilir.

WebDAV kilitleme ve kullanıcı kontrol özellikleri sunarak ortak çalışmalar için ideal ortamlar sağlar. Bunlara ek olarak web kaynaklarına serbest olarak tanımlanabilen nitelikler eklemeye izin verdiği için bu kaynaklar üzerinde indeksleme, sorgulama ve arama konusunda sonsuz imkanlar sağlar.

Tamino nasıl yer alıyor?

Tamino bu resim içinde nasıl yer alıyor dersek; Sunucu-tarafı WebDAV desteği Tamino’ya eklenerek WebDAV için hızlı ve verimli bir veri kaynağı sağlanmış, aynı zamanda da WebDAV ile Tamino kullanıcılarına iyi bir arayüz kullanma olanağı verildi. Böylece bir dökümanı Tamino’ya yazmak aynı dökümanı bir dosyaya “drag-drop” ile taşımak kadar kolay olacak. Tamino WebDAV bağlantısı 2001 yılı sonbaharında kullanıma sunulacak.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      11 Ekim 2001, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz