17 Kasım 2018, Cumartesi   |   English
Kemal Gelgel : Veeam, VMware ve Microsoft ile İşbirliği Yapıyor
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      31 Ekim 2014, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Veeam Ankara Bölge Müdürü Kemal Gelgel : Veeam; çok kolay ölçeklenebilir bir ürün. Dolayısıyla, en küçükten başlayacağız yani avukatlık bürosu, hukuk bürosu örneğin; 2 PC’lik sanallaştırma ortamı olan bir yapıdan. İşte bir 500 CPU’luk ya da 3 bin CPU’luk bir banka ortamına kadar ölçeklenebilen bir ürün. Dolaysıyla “enterprise” dediğimiz kamu kurumlarından, kurumlardan, mid-range kurumlara kadar, KOBİ’lere kadar herkese, tüm kurumlara hizmet edebilecek bir yazılım. "

turk-internet.com : Kemal Bey, Veeam ne yapıyor, bize biraz anlatır mısınız?

Kemal Gelgel :
Veeam, 2006 yılında kurulmuş bir şirket. 2009 yılında Türkiye’ye giriş yapıyor, sanal ortam için geliştirilmiş bir yedekleme çözümü. Sanal ortamdan kastımız, VEEAM’in, üretici tarafından Microsoft ve Vmware ile sanallaştırma katmanında çalışan sunucuların yedeklenmesi, bu sunuculardaki verilerin replik edilmesi farklı bir noktaya replike edilmesi konusunda uzmanlaşmış bir yazılım firması.

turk-internet.com : Peki, kimi hedefliyorsunuz? Hedef kitleniz hangi firmalar?

Kemal Gelgel :
Şöyle; çok kolay ölçeklenebilir bir ürün. Dolayısıyla, en küçükten başlayacağız yani avukatlık bürosu, hukuk bürosu örneğin; 2 PC’lik sanallaştırma ortamı olan bir yapıdan. İşte bir 500 CPU’luk ya da 3 bin CPU’luk bir banka ortamına kadar ölçeklenebilen bir ürün. Dolaysıyla “enterprise” dediğimiz kamu kurumlarından, kurumlardan, mid-range kurumlara kadar, KOBİ’lere kadar herkese, tüm kurumlara hizmet edebilecek bir yazılım.

turk-internet.com : Kemal Bey, peki ölçeklenebilir avukatlık bürosu falan diyorsunuz da, fiyat nedir? Tam bir fiyat söyleminizi değil de, seviye olarak soruyoruz..

Kemal Gelgel :
Seviye olarak, rekabetin çok altındayız, öyle söyleyeyim. Çok uygun bir fiyat politikası var. Tek bir lisanslama modeli var. Sadece fiziksel sunucularınızın yani hostlarınızın, sanallaştırma hostlarınızın CPU sayısını soruyoruz müşterilerimize. Ne kadar veri yedekledikleri, hangi uygulamaları yedekledikleri, kaç kez kullandıkları hiçbirisi bizi ilgilendirmiyor lisanslamada. Sadece CPU sayısını soruyoruz ve son derece rekabetçi ve makul fiyatlarımız olduğunu söyleyebilirim.

turk-internet.com : Pazarı nasıl görüyorsunuz yani Türk firmaları bu konuda nasıl davranıyorlar sizce?

Kemal Gelgel :
Yedeklemenin önemi gitgide anlaşılıyor, daha çok anlaşılıyor. Özellikle, yedeklemenin sadece bir back-up almak değil, bu back-up’ı restore edebilmek, kısa sürede restore edebilmek ve bunu çok fazla kaynak ayırmadan yapabilmek. Kaynaktan kastım, insan kaynağı. Fazla insan kaynağı ayırmadan, az kişiyle bu işi yapabilmek gitgide önem kazanıyor. Alternatif ürünlere kıyasla çok daha basit, kolay kullanımlı, kullanıcı dostu arayüzü olan ürünlerimiz söz konusu.

turk-internet.com : Benim sorularım bu kadar. Sizin ilave etmek istediğiniz bir şey var mıdır?

Kemal Gelgel :
Yok, çok teşekkür ederiz!Kemal Gelgel : Veeam, VMware ve Microsoft ile İşbirliği Yapıyor

Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      31 Ekim 2014, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz