-->
16 Şubat 2019, Cumartesi   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
TÜAD'ın Düzenlediği 18. Araştırma Zirvesi, Başarıya Giden Yolda Noktaları Birleştiriyor
Yazan: Nazli Orhon      16 Nisan 2015, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Kamuoyu ve pazar araştırması şirketlerinin ekonomik ve sosyal alandaki çalışmalarını destekleyen TÜAD'ın (Türkiye Araştırmacılar Derneği) düzenlediği 18. Araştırma Zirvesi başladı. Bu seneki 18. Araştırma Zirvesi'nin ana teması "Noktaları Birleştirmek".

Kamuoyu ve pazar araştırması şirketlerinin ekonomik ve sosyal alandaki çalışmalarını destekleyen TÜAD'ın (Türkiye Araştırmacılar Derneği) düzenlediği 18. Araştırma Zirvesi başladı. Bu seneki 18. Araştırma Zirvesi’nin ana teması “Noktaları Birleştirmek”.

Açılış konuşmasını TÜAD Başkanı ve GFK Özel Araştırmalar Genel Müdürü Fulya Durmuş’un yaptığı zirvede, araştırma sektörünün, değişen iş dünyası şartlarında nasıl noktaları birleştirdiği konusunda uzman birçok yerli ve yabancı konuşmacıların da katılımıyla tartışıldı.

Durmuş sözlerine şöyle devam etti:

    “Bu yılki zirvemizin teması Noktaları Birleştirmek. Dijital dünya ile birlikte pazarlamanın ve iletişimin geleceği nasıl şekillendireceği, araştırmanın da bu dönüşüm içinde aldığı konum giderek önem kazanıyor. Özellikle son 3 – 4 yıldır herkesin gündeminde büyük veri (big data) meselesi var. Bu, araştırma sektörünün de en önemli konularından biri. Çünkü artık iletişim ve pazarlama stratejileri kurgulanırken, büyük veri araştırmalarla beraber akıllı veriye dönüşüyor. Dolayısıyla “tüketici ne yapıyor, tüketici ne tür davranışlar sergiliyor, bu davranışı neden yapıyor” verilerinin sentezi, stratejilerin temelini oluşturuyor.”

Türk-internet.com olarak TÜAD Başkanı, GfK Özel Araştırmalar Genel Müdürü Fulya Durmuş'la 18. Araştırma Zirvesi'ni ve ana temasını konuştuğumuz röportajı aşağıda izleyebilirsiniz.Risk Almak Lazım

Açılış konuşmaları kapsamında, Çaytaş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Sütlüoğlu bütün markaların amacının satmak olduğunu, bunun için de akıllı veriye ihtiyaç duyulduğunu belirterek Çaykur olarak düzenli bir şekilde araştırmalardan faydalandıklarını aktardı.

TAMPF ve LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük ise ölçülmeyen şeyin bilinemeyeceğini, bilinemeyen şeyin de düzeltilemeyeceğini belirterek araştırmanın önemine vurgu yaptı. Küçük, “İyi giyinmek herkesin hakkı dedik ve 20 yıllık serüvenimizde koyduğumuz evrensel değerlerden taviz vermedik. Çünkü uzun ömürlü olmanın başında evrensel değerlere bağlılık geliyor” dedi.

Veri Güvenliği İçin Düzenlemeye İhtiyaç Var

Pazarlama ile araştırma arasındaki çizgilerin artık belirgin olmadığını aktaran ESOMAR Kamu İlişkileri Yöneticisi Kim Leonard Smouter şöyle konuştu:

    “Büyük veri araştırmalarla akıllı veriye dönüşüyor, veri güvenliği içinse Türkiye’de düzenlemelere ihtiyaç var. Araştırmalara katılan katılımcılar bunu daha fazla anlamaya başladı. Küresel düzenleyiciler, yetkili merciler bir araya gelerek yeni bir veri koruma mevzuatı oluşturuyorlar. Bu düzenlemeler dünyanın pek çok yerinde Afrika’da, Latin Amerika’da hayattayken Türkiye’de hayata geçmiyor. Neden bu adım atılmıyor? Örneğin 2014 yılında dünya genelinde 250 milyon Euro’ya yakın ceza kesildi. Veri güvenliğinde sorumluluk A’dan Z’ye tüm paydaşları kapsıyor.”
Yazan: Nazli Orhon      16 Nisan 2015, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz