17 Ekim 2018, Çarşamba   |   English
MV Holding ve Revo Capital, Cardtek'e Yatırım Yaptı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      30 Mart 2016, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Finansal teknolojiler alanında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Cardtek, yeni hissedarları MV Holding ve Revo Capital’in yatırımlarıyla küresel bir marka olma hedefine emin adımlarla ilerliyor

2001’den bu yana yurt içi ve yurt dışındaki kurumsal müşterilerine ödeme sistemleri alanında uçtan uca çözümler geliştiren Cardtek, küresel bir marka olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Turkcell ve KVK’nın kurucu ortağı MV Holding ile Türkiye’nin önde gelen teknoloji fonlarından Revo Capital, Cardtek’e %24 oranında hissedar oldu. Cardtek, bu güç birliği sayesinde önümüzdeki beş yıl içinde finansal teknolojiler alanında dünyanın ilk 10 şirketinden biri olmayı hedefliyor. Cardtek öncelikle Kuzey Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Asya Pasifik’te varlığını güçlendirecek.

Konuya ilişkin olarak Cardtek CEO’su Ayşe Nil Sarıgöllü

    “Ülkemiz, ödeme sistemlerindeki yeniliklere son derece açık, hızlı öğreniyor ve talep ediyor. Biz de Cardtek olarak gelişmeleri yakından takip ederek, sahip olduğumuz öngörüyle henüz ihtiyaç oluşmadan geliştirdiğimiz çözümlerle müşterilerimize rekabet avantajı sunuyoruz. 2015 yılı bizim için çok başarılı geçti. Grup olarak yüzde 48 büyüme oranına ulaştık ve uluslararası arenada yakalamak istediğimiz hedefler için doğru çıkış noktasını yakaladık”

dedi. 2016 yılının Cardtek için bir dönüm noktası olacağını dile getiren Sarıgöllü sözlerine şöyle devam etti:

    “Cardtek olarak, yıllar içerisinde gösterdiğimiz performansımızla yerli ve yabancı birçok yatırımcının dikkatini çektik. Bu zamana kadar yaptığımız görüşmeler neticesinde, hedeflerimizi gerçekleştirmemizde bize katma değer sağlayacağına inandığımız MV Holding ve Revo Capital ile güçlerimizi birleştirmeye karar verdik. Bu gelişmelerden de aldığımız güçle yatırımcılarımızın strateji ve hedeflerimizi büyük bir inançla desteklemesi ve bilgi birikimleriyle bize katkıda bulunacak olması, daha büyük ve güçlü bir aile kurduğumuzun bir göstergesi…”

MV Holding CEO’su Ebru Dorman ise şunları söyledi:

    “Türkiye ödeme sistemleri konusunda dünya çapında en gelişmiş pazarlar arasında yer alıyor. Cardtek ise Türkiye’de sağladığı başarı hikâyesi ile bir dünya devi olmaya hazır üstün bir teknoloji portföyüne ve uzmanlığıyla çok etkileyici bir ekibe sahip. Cardtek’in küresel bir aktör olma yolculuğunda birlikte ilerleyeceğimiz için büyük heyecan duyuyoruz. Bu doğrultuda kuracağımız güç birliği ve yaratacağımız sinerjiyle Cardtek’in liderlik hedefine daha da hızlı ulaşacağına inancımız tam.”

Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Revo Capital kurucusu Özcan Tahincioğlu yatırımla ilgili olarak şöyle konuştu ;

    “Cardtek, finansal teknoloji alanında Türkiye’nin ve bölgenin lider teknoloji şirketlerinden biri olarak yatırım yapmak için uzun süredir Revo Capital'in radarındaydı. Ülkemizin birçok önde gelen banka ve kurumuna sağladığı finansal platformları, dünyaya taşıma konusunda Cardtek yönetimi ile ortak bir vizyonu paylaştığımızı gördük. Cardtek’in bu yatırım sayesinde orta vadede özellikle Amerika’da önemli açılımlara imza atacağını düşünüyor ve bu girişimin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz”.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      30 Mart 2016, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz