-->
22 Mart 2019, Cuma   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
Enis Karslıoğlu : BiggShop.com, e-Ticaret Sektöründe Kurulan İlk Şirketlerden Birisidir
Yazan: Ergün Dinçer      04 Kasım 2016, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Biggplus Group ve Biggshop.com İcra Kurulu Başkanı ve CEO M.Enis Karslıoğlu : "Biz 2000 yılından beri e-ticaret işindeyiz. E-ticaret sektöründe ilk kurulan bir kaç şirketten birisiyiz. Grubumuzda dört şirketimiz var. B2C ve B2B projelerimiz var. Puan, mil veya TL kullanılan B2B online alışveriş konusunda sektörün en büyük ve uzman şirketiyiz. Tüm yazılım geliştirme, tedarik zinciri yönetimi ve lojistik operasyonlarımızı 120 kişilik kendi ekiplerimizle yapıyoruz. "
Yaklaşan IDC Dijital Perakende Konferansı [1] çerçevesinde yaptığımız söyleşilere devam ediyoruz. Biggplus Group ve Biggshop.com İcra Kurulu Başkanı ve CEO M.Enis Karslıoğlu'na sorularımızı yönelttik.

turk-internet.com : Ne kadar süredir bu görevdesiniz, kendiniz ve kurumunuzdan bahseder misiniz?

Enis Karslıoğlu :
Biz 2000 yılından beri e-ticaret işindeyiz. E-ticaret sektöründe ilk kurulan bir kaç şirketten birisiyiz. Grubumuzda dört şirketimiz var. B2C ve B2B projelerimiz var. Puan, mil veya TL kullanılan B2B online alışveriş konusunda sektörün en büyük ve uzman şirketiyiz. Tüm yazılım geliştirme, tedarik zinciri yönetimi ve lojistik operasyonlarımızı 120 kişilik kendi ekiplerimizle yapıyoruz.

turk-internet.com : Şirket olarak 2017 BT yatırımı öncelikleriniz nelerdir? Ana yatırım odaklarınız kapsamında 2016’da ne tür projeler gerçekleştirdiniz ?

Enis Karslıoğlu :
Biggshop franchise mağazacılık şirketimizde, internet ve mobil teknolojilerin gelişmesi sonucu tüm enerjimizi online retail tarafına kaydırdık ve dropship hizmeti verdiğimiz (sevkiyat ve lojistiği bizim yaptığımız) biggshop dijital franchise projemizi çıkardık. Girişimciler artık artık online ortamda çok cüzi fiyatlara e-ticaret sitesi açıp kendi Facebook ve Instagram sayfalarında pazarlama ve direk satış yaparak para kazanabilecekler.

turk-internet.com : Geçen yıla göre bu yıl bilişim teknolojilerinde neleri farklı yapıyorsunuz?

Enis Karslıoğlu :
Online alışveriş teknolojilerimiz ve mobil tarafta olan yatırımlarımızı ve geliştirmelerimizi ciddi şekilde artırdık.

turk-internet.com : Dijital dönüşümde fark yaratabilmek için önemli kriterler sizce nelerdir?

Enis Karslıoğlu :
Aslında cevap müşteride. Müşterinin istediği ve ticari sonuç alacak ekonomik değer yaratacak projeler üretebilmek çok önemli.

turk-internet.com : IDC dijital perakende etkinliğinde yer alma nedenleriniz nelerdir?

Enis Karslıoğlu :
Ürün ve çözümlerimizi paylaşmak ve gerçek girişimcilere geliştirdiğimiz dijital franchıse fırsatlarını anlatmak istiyoruz. Buralarda konunuz uzman şirketlerini, e-ticaret girişimcilerini, dijital pazarlama uzmanlarını görmek çok faydalı olur kanısındayım.

turk-internet.com : Eklemek istedikleriniz?

Enis Karslıoğlu :
Dijital varlığımız sadece yazılım geliştirerek değil müşteri- ekonomi- yazılım ve medya eko sisteminin birlikte çalışması ile kendine değer yaratabilir ancak. Bu tür platformlarda bilgi ve tecrübelerin paylaşılması yurt içi ve yurt dışında başarı elde edebilecek projelerin gelişmesi açısından çok önemli. Sizlerin de desteği ile artırarak devam etmeliyiz bu tür toplantılara.


[1] IDC, İstanbul’da Gerçekleştirilecek ‘2016 Dijital Perakende Konferansı’nda Çoklu Kanal Kabiliyetlerinin Yükselişini Deneyimleyecek
Yazan: Ergün Dinçer      04 Kasım 2016, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz