-->
22 Mart 2019, Cuma   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
n11.com Kobileri 2013'den Bu yana 37 Milyon Ürün Sattılar
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      17 Mart 2017, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
n11.com’un açık pazar iş modeli sayesinde 2013 yılından bu yana Türkiye genelinde yaklaşık 60 bin KOBİ e-ticarete atıldığı ve 37 milyon ürün sattıkları açıklandı. Türkiye’nin e-ticaret potansiyeli yüksek bir ülke olduğunu belirten n11.com CEO’su Won Yong, Jo, “Açık pazar iş modelimiz, KOBİ’leri hak ettiği yere taşıyacak, ekonominin belkemiği yerel işletmeler e-ticaretle büyümeye devam edecek” diye konuştu.
  En Son Haberler
Türkiye’de e-ticaret yeni ve özgün bir satış kanalı olarak firmaların gündemine girdi. Geleneksel satış kanallarıyla ulaşamadıkları kitleye e-ticaret sayesinde ulaşan üreticiler, 2013 yılından bu yana KOBİ ağırlıklı 60 bin mağazaya ev sahipliği yapan n11.com sayesinde mağazalar, 37 milyona yakın ürün sattı.

Türkiye’nin e-ticaret potansiyeli yüksek bir ülke olduğunu vurgulayan n11.com CEO’su Won Yong, Jo, ‘Türkiye yeniliklere ve gelişime çok hızlı ve olumlu geri dönüşler veren bir ülke. n11.com olarak, ülke genelinde işletmelerin yaklaşık yüzde 99’unu oluşturan KOBİ’lerin ticaret anlayışını değiştirerek e-ticaretle tanışmalarına imkân verdik. Nisan 2013’ten bu yana yaklaşık 60 bin KOBİ platformumuz aracılığıyla e-ticaretle tanıştı ve tüm Türkiye’ye satış gerçekleştiriyor. Açık pazar iş modeli sayesinde e-ticarete atılan 60 bin KOBİ, 37 milyon ürün satarak satışlarını katladı. n11.com’un iş modeli ve devrim niteliğindeki bu dönüşüm hamlesiyle, Türkiye’deki e-ticaret hareketliliğinin devam edeceğini, önümüzdeki dönemde e-ticaretin, toplam perakende hacmi içerisinde hak ettiği yere ulaşacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Ticaret hacmi ve potansiyeli yüksek yerel işletmelerin büyümesi ve önünün açılması için e-ticaretin önemini vurgulayan n11.com CEO’su Won Yong, Jo, “Teknolojik gelişmeler birçok alanda olduğu gibi ticari faaliyetleri de yeniden tanımlıyor. n11.com olarak şeffaf bir iş anlayışına, uzun süreli ortaklığa, adil rekabet ilkelerine ve güvene dayalı bir platform olarak faaliyet gösteriyoruz. İşletmeden tüketiciye (B2C) satış anlayışı ile ticarette gri alanlar yaratmadan, belgeli, tüketici haklarına saygılı ciddi bir platform ile hem ekonomiyi hem de pazarımızı büyütmeyi hedefliyoruz. Türkiye’de e-ticaret henüz gelişim evresinde olan fakat çok hızlı ve emin adımlarla bu süreçten geçen bir sektör. Büyüyen Türkiye’nin günümüzün yükselen yıldızı e-ticaret sektöründe hak ettiği yere gelmesi misyonu ile çalışıyoruz” dedi.

Yıllık 655 milyon trafik ve 8,2 milyon üye

CEO Won Yong, Jo’nun verdiği güncel bilgilere göre n11.com, 2016’da toplam trafiğini 360 milyondan 655 milyona çıkardı. 2014’te bu sayının 157 milyon olduğunu söyleyen Jo, n11.com üye sayısının da bir yılda 5,8 milyondan 8,2 milyona çıktığını açıkladı. Büyümede mobilin payının katlanarak arttığına değinen Jo, n11.com mobil uygulamasının indirilme sayısının 3 milyondan 5 milyona çıktığını belirtti. n11.com’un artan üye sayısı düşünüldüğünde mobil için hala gidecek yolu olduğunu söyleyen Jo, 2017 yılı öncelikleri arasına mobili aldıklarını belirtti.

E-ticaret platformu n11.com'un, “n11mağazam E-Ticaret Paketi” sayesinde KOBİ’ler, müşterilerinin 7/24 alışveriş yapabileceği sanal bir mağazaya sahip oluyor. n11mağazam, n11.com mağazası ile entegre çalışıyor, bu sayede ürünler tek panelden yüklenip iki ayrı kanaldan satılabiliyor. İş ortaklarına özel 3 ay ücretsiz sunulan paket, yönetim paneli, mobil uyumlu temalar, tüm kredi kartlarına taksit imkânı, SEO uyumluluğu, ürün ve ziyaretçi istatistik raporları, n11.com’daki mağaza ile tam entegrasyon, Amazon web servisi altyapısı ve güvenli ödeme noktası için SSL sertifikası gibi avantajlar sunuyor.

Anadolu’daki iş ortaklarına destek olma hedefiyle yola çıkan n11.com, 2016 yılı boyunca 57 ili kapsayan 31 farklı eğitimle 2.450 satıcıya, e-ticaret eğitimi ve satışlarını artırmanın yolları, platform kullanımı, sipariş süreç yönetimi, mevzuatlar, reklam uygulamaları gibi konularda eğitim verdi. 2017 yılı eğitim serilerinin sonunda ise 3 bin iş ortağı satıcıyla buluşmayı hedefliyor.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      17 Mart 2017, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz