21 Ekim 2018, Pazar   |   English
Google Bugün Bir Çok Donanım Ürünü Duyurdu
Yazan: Mehmet Tasnikli      04 Ekim 2017, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Bugün, Google, San Francisco'daki donanım etkinliklerinde bir dizi yeni ürün duyurdu. Bu ürünlerin çoğunda "Makine öğrenmesi" mevcut.

Bugün, Google, San Francisco'daki donanım etkinliklerinde bir dizi yeni ürün duyurdu. Bu ürünlerin çoğunda "Makine öğrenmesi" mevcut. Şimdi sunulanları özetleyelim;

Google Pixel 2 ve 2XL

Google 2 yeni Android 8.1 Oreo akıllı telefonu ön siparişe bugün itibariyle açtı. Her 2 telefonda benzer özellikler var. Bu telefonlarda kameraya özel önem verilmiş. Daha yüksek dinamik aralık, optik görüntü sabitleme ve çok sayıda görüntü işleme var. Google Asistanına erişmek de daha kolay olacak - sadece telefonunuzu sıkmak yetecek. Kulaklık girişi olmadığı için özel bir adaptör dahildir.

19 ekim iitibariyle Pixel 2 649 $ (64GB) ve 749 $ (128GB) olarak satışa sunulacak. Pixel 2 XL, 8 Kasım'da (64GB) ve 949 $ (128GB) olmak üzere 15 Kasım'da piyasada yer alacak.

Google Home Mini ve Max

Google Home Mini, şirketin amiral gemisi akıllı hoparlörünün daha küçük bir versiyonu. Cihaz, bugün itibariyle ön siparişe açık ve 19 Ekim'de mağazalarda 19 dolara satışa sunulacak. Home Mini mercan, tebeşir ve mangal kömürü renkleri ile gelecek.

Google Home Mini, Echo Dot ve düşük maliyetli akıllı hoparlörlerle rekabet ederken, bugün duyurulan Google Home Max yüksek kaliteli akıllı hoparlörlerle yarışacak. Home Max, Home ve Home Mini ile çalışacak şekilde ayarlanabilir ve içerdiği Google Assistant ile birlikte geliyor; bu, müzik çalarken bile komutlarınızı duyabiliyor.

Akıllı hoparlör, Aralık ayında, 399 $ fiyatla, tebeşir ve mangal kömürü renklerinde satışa sunulacak.

Pixel Buds

Pixel Buds, şirketin ilk kablosuz kulaklığı. Google Assistant'ın yüklü olduğu bir Android akıllı telefon ile eşleştirildiğinde, Pixel Buds bildirimler gönderebilir, kısa mesaj okuyabilir ve müzik çalabilir. Pixel veya Pixel 2 kullanırken, 40 dilde gerçek zamanlı çeviri yaparak bir konuşmayı sürdürmek için kullanılabiliyor.

Pixel Buds, bir şarjla en fazla 5 saat dinleme süresi veya birlikte verilen taşıma çantası üzerinden 24 saate kadar doldurma ile geliyor.

Kulaklıklı mikrofon setleri Kasım itibariyle 159 dolardan ve üç renkte satılacak: Açık Beyaz, Mavi ve Siyah. ABD'li müşteriler için ön rezervasyonlar bugün başlıyor; Singapur, İngiltere, Almanya, Kanada ve Avustralya'da ise ay sonunda başlayacak.

Google Pixelbook dizüstü bilgisayarı

Yeni Chromebook, kullanıcıların seçtikleri modeline bağlı olarak 12,3 inçlik bir ekran ve Intel Core i5 veya i7 işlemciler ile sunuyor. Kullanıcılar, depolama için 128GB, 256GB veya 512GB seçenekli modeller satın alabilecek. Hafif, - 1 kilogram (2.2 lbs) ağırlığında. Kullanıcılar Microsoft'un Yüzey İşlem Pro ve Yüzey Defteri gibi katlanabilir ve bir tablet olarak kullanabilecek.

Pixelbook, bugün başlayacak ön sipariş için hazır durumda ve 31 Ekim'de sevkiyat başlayacak. Temel modeli 999 $'dan başlıyor ve bu fiyat birçok Chromebook'dan daha pahalı - genelde yaklaşık 600 $ seviyesinde. Kullanıcılar ayrıca basınca duyarlı bir tablet gibi dokunmatik ekranı kullanmak için ek bir 99 $lık Pixelbook Kalemi satın alabilirler.

Chromecast satışları 55 milyona ulaştı

Google donanım şefi Rick Osterloh, şirketin müzik, fotoğraf ve videoları telefonunuzdan bir TV'ye veya harici bir hoparlöre göndermesine izin veren ChromeCast'ların 55 milyon sattığını açıkladı. Google daha önce Temmuz 2016'da 30 milyon satmış olduğunu paylaşmıştı. İlk nesil Chromecast, Temmuz 2013'te piyasaya çıktı.

Yeni Daydream View VR kulaklık seti

Google'ın akıllı telefonunuzu sanal gerçeklik ekranına dönüştüren bir kılıf yaratmış. 99 $ karşılığında satış yapılacak olan Daydream View ürünü geçen yıl 79 $'a satılan modelin geliştirilmişi.

Google Klipleri: Kamera Ekleme

Google, Pixels 2 için Clips adlı yeni bir eklenti duyurdu. Kamera ahizesiz ve yüksek performanslı bir lens, görüntü sensörü ve deklanşöre sahip. Mercek arkasında makine öğrenimi sizin için fotoğraf çekiyor ve daha önce alamadığınız çekimlere yardımcı oluyor. Google fiyatının 249 $ olacağını belirttiği kameranın yakında geleceğini açıkladı.

Google + Nest = Akıllı Ev

Google 2014 yılında Nest'i satın almıştı. Şimdi ev otomasyon ürünlerini ve sanal asistanını birbirine yakınlaştırmak için bir adım attı. Nest, kullanıcılara evdeki kameralarından, kapı zillerinden ve termostatlardan ek bilgi sağlamak için en son donanım setini Google Assistant ile entegre etti.

Bir özellik, tanıdık insanlar tanımlamak için yüz tanıma kullanan Nest Cam IQ ile bağlantıdır. Bu şekilde, Asistan, bir evin sakinlerine, kabul gören arkadaşlarından veya aile üyelerinden birinin sadece beklemekte olan birini beklediğini söylemek yerine ön kapıya geldiğini söyleyebiliyor.
Yazan: Mehmet Tasnikli      04 Ekim 2017, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz