22 Ekim 2018, Pazartesi   |   English
E-Tugra, Türkiye’nin İlk ve Tek Milli SSL Sertifikasını Üretti
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      20 Ekim 2017, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK’nın yetkilendirdiği 4 elektronik sertifika hizmet sağlayıcısından biri olan E-Tugra EBG A.Ş., güvenli e-imza üretimiyle yetinmedi, ürettiği SSL sertifikasıyla dünya devlerine ait tarayıcılarda güvenilir sertifika otoritesi olarak tanınan ilk ve tek Türk markası oldu.

E-Tugra EBG A.Ş. Türkiye’nin ilk ve tek SSL (Secure Sockets Layer) sertifa üreticisi unvanını da aldı. E-Tugra, MozillaFirefox, Microsoft IE, Opera, Safari, Chrome, Ipad, IPhone, Andorid gibi dünya devlerinin uygulamalarında yüzde yüz güvenilir sertifika otoritesi olarak tanınan ilk ve tek Türk SSL sağlayıcısı oldu.

“Bu başarı yaklaşık 8 yıl süren, uluslararası alanda öngörülen standart, teknik ve güvenlik kriterlerine uygun titiz bir çalışmanın ürünüdür” diyen E-Tugra EBG A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı N. Hüseyin Kuran şunları söyledi; “E-Tugra SSL sertifikalarımızın teknik ve yazılımları milli bir yapıda üretildi ve uluslararası bağımsız denetim kurumlarından tam not aldı. Tamamen kendi kontrolümüzde olan CA (Certification Authority) sistemi sayesinde, hiçbir yabancı firmaya bağlı kalmadan, yüzde yüz Türkiye’ye ait bir yapıda SSL sertifikaları ürettik. E-Tugra sahip olduğu 4096 bit kök sertifika ile de Türkiye’de tek, dünyada sayılı şirketlerdendir. ”

E-Tugra SSL sertifikası ile kamu kurum ve kuruluşlarının verilerinin yurt dışına gönderilmeden, Türkiye’de E-Tugra tarafından onaylanabildiğinin altını çizen N. Hüseyin Kuran; “Böylelikle vatandaşa ait kişisel verilerin korunmasına ilişkin sorunlar da ortadan kaldırılmış oldu” dedi.

E-Tugra, kamu kurum ve kuruluşları, e-ticaret siteleri ve online ödeme portalları gibi siber saldırılara hedef olan web sitelerinin güvenliğini sağlamak için 7 farklı SSL güvenlik sertifikası geliştirdi. E-Tugra SSL güvenlik sertifikaları siber saldırıları önleyerek, kurumların güvenliğini sağlıyor, operasyon maliyeti giderini düşürüyor. 256 bit güçlü şifreleme kullanılan SSL sertifikaları kişisel bilgilerin üçüncü kişilerin eline geçmesini engelliyor. Kredi kartı numarası, hesap bilgileri, parola ve diğer kişisel bilgilerin güvenliğini tehdit eden sahte link yönlendirme taktiği ile bilgi hırsızlığı phishing ve diğer kimlik hırsızlığı saldırılarına karşı etkili kalkan oluyor. E-Tugra SSL sertifikalarının alan adı doğrulaması, alan adı ve firma doğrulama, mobil tarayıcı desteği, % 99,1 web tarayıcıları tarafından güvenli kök desteği, sınırsız makinede kullanım imkanı ve yeşil adres çubuğu görüntüleme özellikleri bulunuyor.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      20 Ekim 2017, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz