19 Ekim 2018, Cuma   |   English
TBMM, 22 Hacker'ı İşe Alacak
Yazan: Ergün Dinçer      01 Kasım 2017, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Siber saldırıların sürekli hedeflerinden biri olan TBMM, korunma amaçlı olarak CEH sertifikalı 22 uzman istihdam edecek.

TBMM, fiziksel ortamda, havadan ve yerden saldırılara karşı drone ve dronesavarlarla güvenliğini yükseltirken, siber uzaydaki tehlikelere karşı da harekete geçti. Siber saldırılara karşı hackerlık eğitimi almış bilişim uzmanlarını istihdam etmek için duyuru yaptı. TBMM’nin iş ilanında, 22 bilişim uzmanı için aranan özellikler şöyle sıralandı.

  • Incident Response (güvenlik olaylarına müdahale) operasyonları konusunda deneyim.

  • SOC/SOME (siber olaylara müdahale) bilgisi ve deneyimi.

  • Certified Ethical Hacker (CEH) sertifikasına sahip olmak.

  • Sızma ve stres testleri, şifreleme, firewall, saldırı önleme sistemleri, zafiyet tarama sistemleri ve benzeri güvenlik süreçleri ve teknolojileri hakkında bilgi sahibi.

Sınava, 2016 veya 2017’de yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) alınan KPSS P3 puanının yüzde 70’i ile son 5 yıl içinde İngilizce dilinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen YDS dengi puanın yüzde 30’unun toplamı esas alınacak. Puan sıralamasında en yüksekten düşüğe doğru ilk 220 aday, sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacak. Yapılacak sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre adaylar işe alınacak.
Yazan: Ergün Dinçer      01 Kasım 2017, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz