17 Kasım 2018, Cumartesi   |   English
Türk Belediyeleri Twitter’ı Etkili Kullanıyor
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      01 Aralık 2017, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Kamu kuruluşları denince akla hemen resmiyet de gelmesin, Twitter’da örneğin belediyeler, halkla esprili dille iletişime geçiyor; kadın istihdamı için çalışıyor, sosyal konulara da değinip farkındalık yaratmaya çalışıyorlar. Kültür sanat aktivitelerini teşvikten geri kalmayan belediyeler, özel ve önemli günlerde günün konusuna göre bilgilendirici paylaşımlar yapıp, kullanıcıları belediyenin konuyla ilgili uygulamalarına davet ediyorlar.

Sosyal medya sadece bireylerin ya da özel firmaların boygösterdiği, mesaj paylaştığı bir alan değil. Kıymetli bir erişim alanı olarak kamu şirketleri de sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmaya çalışıyor. Öyle ki, bugün belediyelerin pek çok etkinliğini duyurduğu mecraların başında sosyal medya geliyor.

En iyi iletişim platformlarından olan Twitter, gerçek zamanlı sohbetlere dahil olabilmek için internet kullanıcılarının sıkça başvurduğu bir mecra olmanın yanı sıra, kamu kuruluşlarının da topluluklara ulaşabilmek için boy gösterdiği bir platform olarak öne çıkıyor.

Kamu kuruluşları denince akla hemen resmiyet de gelmesin, Twitter’da örneğin belediyeler, halkla esprili dille iletişime geçiyor; kadın istihdamı için çalışıyor, sosyal konulara da değinip farkındalık yaratmaya çalışıyorlar.

Kültür sanat aktivitelerini teşvikten geri kalmayan belediyeler, özel ve önemli günlerde günün konusuna göre bilgilendirici paylaşımlar yapıp, kullanıcıları belediyenin konuyla ilgili uygulamalarına davet ediyorlar.

Sosyal medya stratejileriyle belki de markalara ilham verebilecek Twitter’daki Türk belediyeleri, trendlere de dahil olarak güncel kaldıklarını gösteriyor. Hesaplar, pek çok Twitter kullanıcısının bildirimlerini açıp her gün Twitter’a ilk girdiğinde gördüğü hesaplar arasında yer alıyor.

Sosyal bilinci yaymak ve topluluklarla rahat iletişime geçebilmek için Twitter’ı çok sık kullanan belediye hesaplarından bazıları şöyle:

Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      01 Aralık 2017, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz