21 Ekim 2018, Pazar   |   English
Google, Play Store'a Kilitli Ekranda Reklam İçeren Uygulamaları Almayacak
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      01 Aralık 2017, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Parasız kullanılan mobil uygulamaların, gelir modeli "reklamdır". Ama bazı reklamlar içeriğin önüne geçiyor ve kullanıcıyı rahatsız ediyor. Google'un yeni uygulaması artık bunlara izin vermeyecek. Google uzunca bir süre boyunca şikayetlere rağmen kaldırmamıştı ama nihayet kilitli ekranına reklam alan uygulamalara izin vermeyeceğni duyurdu.

Parasız kullanılan mobil uygulamaların, gelir modeli "reklamdır". Ama bazı reklamlar içeriğin önüne geçiyor ve kullanıcıyı rahatsız ediyor[1]. Google'un yeni uygulaması artık bunlara izin vermeyecek. Google uzunca bir süre boyunca şikayetlere rağmen kaldırmamıştı ama nihayet kilitli ekranına reklam alan uygulamalara izin vermeyeceğini duyurdu.

Google'un uzun zamandır eleştiri aldığı bu uygulamanın sonunda kaldırılması olumlu değerlendiriliyor. Çünkü uzun zamandır bu dolandırıcı uygulamalar pek çok kişiyi aldattı.

Bu tür bir kilitli ekran reklamını yandaki resimde görebilirsiniz. Uygulama ekranının büyük bir kısmını reklam kaplamış. Uygulamanın temelinde bir kilitli sayfa olmadığı sürece, uygulamalar para kazandıran reklamlar veya özellikler sunamayacak.

Dolayısıyla, fotoğraf editörü, VPN veya dosya gezgini gibi bir uygulama, reklamlarla dolduracağı bir kilitli ekran kullanamayacak. Ama kendisi kilitli ekran olan bir uygulama, bu sayfasına reklam koyabilecek. İnce bir nüans.[1] Kullanımı Engelleyen Reklamlar
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      01 Aralık 2017, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz