17 Kasım 2018, Cumartesi   |   English
Qualcomm Sürekli İnternete Bağlı PC Alanındaki İlerlemeleri ve Yeni Nesil Qualcomm Snapdragon Mobil Platformunu Tanıttı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      06 Aralık 2017, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Qualcomm Incorporated'ın bir iştiraki olan Qualcomm Technologies, Inc. ikincisini düzenlediği Snapdragon Teknoloji Zirvesi'nde yaptığı müşteri, ekosistem ve teknoloji duyurularıyla Sürekli (İnternete) Bağlı PC teknolojileri ile mobilde ilerlemeleri ve inovasyonları hedeflediğini gösterdi.

Qualcomm Incorporated'ın bir iştiraki olan Qualcomm Technologies, Inc. ikincisini düzenlediği Snapdragon Teknoloji Zirvesi'nde yaptığı müşteri, ekosistem ve teknoloji duyurularıyla Sürekli (İnternete) Bağlı PC teknolojileri ile mobilde ilerlemeleri ve inovasyonları hedeflediğini gösterdi. Qualcomm Technologies Başkan Yardımcısı, QCT Başkanı Cristiano Amon ve Qualcomm Technologies Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mobil Bölümü Genel Müdürü Alex Katouzian'a sahnede Microsoft, Asus, Sprint, HP, AMD, Xiaomi ve Samsung Electronics'ten üst düzey yöneticiler eşlik ederken Qualcomm Snapdragon mobil platformlarını kullanan müşteriler için üstün bir mobil deneyim yaratmayı hedefleyen teknolojiler ve ürünler tanıtıldı.

Sürekli İnternete Bağlı PC

Microsoft Windows ve Cihazlar Grubu Başkan Yardımcısı Terry Myerson, sahnede Amon'a eşlik edip işbirliklerinin altını çizerken, Windows 10'u Snapdragon üzerinden erişime sunmak için son birkaç aydır gerçekleştirdikleri çalışmalardan ve ilerlemelerden bahsetti. Myerson ve Amon'a katılan Asus CEO'su Jerry Shen ise önümüzdeki yıl satışa çıkması beklenen ve Windows kullanan ilk Snapdragon cihazı olan 2'si 1 arada dönüştürülebilir ASUS NovaGo'yu tanıttı. Amon'a sahnede katılan isimlerden bir başkası HP, Inc.'in Başkan Yardımcısı ve Kişisel Tüketici Sistemleri Genel Müdürü Kevin Frost'tu. Frost Snadragon Mobile PC üzerinde çalışan, ayrılabilir HP ENVY x2 Windows'u tanıttı. Bu yeni PC sınıfı her zaman açık olma ve sürekli internete bağlı olma deneyimini Gigabit LTE hızı ile kullanıcılara ulaştırıyor. Bunun dışında Windows 10'u kullanan bir günü aşan pil ömrü sunan ince, şık ve fansız PC tasarımlarını destekliyor.

Qualcomm Technologies'in girişimini destekleyen mobil operatörlerden biri olan Sprint'in Teknoloji COO'su Günter Ottendorfer, yeni Sürekli Bağlı PC kategorisini desteklediklerini duyurup Snapdragon ekosistemindeki Windows işletim sistemi için limitsiz veriye erişimi sağlamayı hedeflediklerini paylaştı.

Zirvenin ilerleyen kısımlarında AMD Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Müşteri Yönetimi Bölümü Genel Müdürü Kevin Lensing de Qualcomm Technologies'e eşlik ederken, Qualcomm Technologies'in modem teknolojisini AMD'nin yüksek performanslı Ryzen işlemci platformlarıyla birleştirecek ortak çalışmalarını duyurdu. Qualcomm Technologies ve AMD dünyanın önde gelen PC şirketleri için birinci sınıf programlama platformlarını sürekli bir ağa bağlı bir şekilde yaratırken Gigabit LTE hızına AMD Ryzen mobil işlemcilerinin yüksek performansı, akıcı görüntüleme özelliği ve en verimli kullanımı ile birleştirme imkanı veriyor.

Amon zirvede paylaşılan gelişmelerle ilgili şöyle konuştu: “Qualcomm Technologies insanların mobil cihazları kullanma şekillerini ve alışkanlıklarını dönüştürmeye devam ediyor. Snapdragon Teknoloji Zirvesi'nin ikinci yılında Microsoft ile birlikte Sürekli Bağlı PC çalışmalarımıza devam ederken mobil ekosistemi için de rolümüzün ne kadar önemli olduğunu sizlerle paylaşabildiğimizi için heyecanlıyız. Bugün dünyanın dört bir yanından gelip sahnede bana eşlik eden endüstri liderleriyle mobil müşteri deneyimini yeniden tanımlayacak teknolojiye nasıl yön verdiğimizi sizlerle paylaşabildiğimiz için çok gururluyum.”

Snapdragon 845 Mobil Platformu

Qualcomm Technologies'in yeni nesil amiral gemisi Snapdragon 845 Mobil Platformu Katouzian tarafından tanıtılırken, Snapdragon 845 Mobil Platformu'nun tüm özellikleri 6 Aralık Çarşamba günü görücüye çıkarılacak.

Amon, Samsung Electronics Başkanı ve Foundry Genel Müdürü ES Jung'u sahneye davet ederken, Jung Samsung Foundry'nin Snapdragon 845'in üretimini gerçekleştireceğini ve iki şirketin silikon üretim sürecini daha ileriye taşıyacak çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

Xiaomi Kurucusu, CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı Lei Jun, Amon'a eşlik eden bir başka isim olurken, Qualcomm Technologies'in Çin ekosistemine olan inancının altı çizildi. Lei, Xiaomi'nin Qualcomm Technologies ile olan yakın ilişkisinden önemine vurgu yaparken Xiaomi'nin bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonunun Snapdragon 845 ile güçlendileceğini söyledi.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      06 Aralık 2017, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz