22 Ekim 2018, Pazartesi   |   English
Instagram'da Artık Hashtag Takip Etme Özelliği Var
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      12 Aralık 2017, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Instagram bugün hashtag takip etme özelliğini kullanıma sundu. Hashtag takip etme özelliği ile insanlar, bir gönderinin altına tıklayarak veya keşfet sekmesinde arayarak ziyaret ettikleri hashtag sayfalarında “takip et” seçeneğine tıklayabilecek ve o hashtag ile paylaşılmış gönderileri akışında görebilecek.

Instagram bugün hashtag takip etme özelliğini kullanıma sundu[1]. Hashtag takip etme özelliği ile insanlar, bir gönderinin altına tıklayarak veya keşfet sekmesinde arayarak ziyaret ettikleri hashtag sayfalarında “takip et” seçeneğine tıklayabilecek ve o hashtag ile paylaşılmış gönderileri akışında görebilecek.

Hashtag takip etme özelliği sayesinde insanlar önem verdikleri ve ilgi duydukları konularda daha fazla hesap ve içerik keşfetme fırsatını yakalayacak. Instagram bu özelliğiyle, Instagram topluluğunun ortak ilgi alanlarını daha kolay paylaşmasını amaçlayan çalışmalarının da ilk adımını atmış bulunuyor.

Hashtag'in en önemli özelliği, mesajınızın takipçiniz olmayan insanlara da ulaşabilmesidir. Gönderiler hashtag'lar vasıtasıyla gruplanarak, binlerce ve hatta gündemin önemine göre, milyonlarca kişiye ulaşabilir.

Instagram'da şu ana kadar hashtag ile etkileşim kurmanın iki yolu vardı. Bir yayın üzerindeki bir karma etiketi tıklayabilir veya uygulamanın "keşfedin" bölümünde belirli bir etiketi arayabilirsiniz. Bugün, Instagram hashtag'larla etkileşim kurmanın yeni bir yolunu sunuyor. Artık, bir hesap izleyeceğiniz şekilde bir hash etiketini "takip" edebiliyorsunuz. Instagram'ın algoritmaları bu koleksiyonun öne çıkan noktalarından bazılarını seçer ve seçer ve onları ana yayınınıza yerleştirir. Bu, dünyadaki en büyük sosyal medya platformlarından birinin temel bir değişikliği oluyor.

Instagram algoritmasınızı ne yaptığınız ve neyi beğenmediğiniz konusunda eğitebilirsiniz. Bir kalp veya yorum bırakarak görevi yürüttüğünüzde Instagram daha fazla şey istediğinizi varsayacaktır. Yazının sağ üst köşesindeki menü düğmesini tıklayın ve Instagram'ın size bu hashtag için benzer içeriği tekrar göstermemesini isteyerek istemediğiniz görüntüyü işaretleyebilirsiniz.

[1] Now You Can Follow Hashtags on Instagram
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      12 Aralık 2017, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz