19 Ekim 2018, Cuma   |   English
HP Türkiye'den Kurumsal Müşterileri için Geri Satın Alma Programı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      13 Aralık 2017, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Şirketlerin eski bilgisayarlarını HP bilgisayarlarla değiştirebileceği Geri Satın Alma Programı'nı hayata geçiren HP başvuruları bekliyor. Siteye erişen şirketler, eski bilgisayarlarının markalarını, birim sayısını ve teknik özelliklerini belirterek toplam parasal değerini anında hesaplayabiliyor ve ihtiyaçlarını karşılamak için yeni HP bilgisayar portföyü arasından bir teklif alıyorlar.

Şirketlerin eski bilgisayarlarını HP bilgisayarlarla değiştirebileceği Geri Satın Alma Programı'nı hayata geçiren HP başvuruları bekliyor. Şirketler, eski bilgisayarlarının markalarını, birim sayısını ve teknik özelliklerini belirterek belirleyecekleri toplam parasal değerine karşı, ihtiyaçlarını karşılamak için yeni HP bilgisayar portföyü arasından bir teklif alıyorlar.

HP'nin satış teklifininin onaylanmasının ardından yeni HP bilgisayarlar şirketlerin ofisine gönderilirken eski bilgisayarlar da ofislerinden teslim alınıyor. Servis sağlayıcı firma tarafından yapılan fiziksel kontrolün ardından eski bilgisayarların içindeki bilgiler ücretsiz olarak silinip güvenlik sertifikaları şirketlere teslim ediliyor.

HP Geri Satın Alma Programı sayesinde şirketler eski bilgisayarlarını en yeni HP bilgisayarlarına yükseltiyor. HP satış teklifinin müşteri tarafından onaylanması akabinde servis sağlayıcı firma tarafından eski bilgisayarlar için müşterilere yapılan ödemeyle şirketler yeni satın aldıkları HP bilgisayarlarını fonlamış oluyor. Böylece hem şirketler eskiyen bilgisayarları yenilerken kazanıyor hem de ekipleri son teknoloji HP bilgisayarla çalışıyor.

HP geri dönüşüm programı, aynı zamanda kullanılan bilgisayar ekipmanlarının topluma ve çevreye karşı sorumlu bir şekilde elden çıkarılması ve geri dönüştürülmesini hedefliyor. Bu çerçevede, satış değeri bulunmayan ve kullanım ömrü tükenen bilgisayarlar, HP, Gezegen Ortaklığı Geri Dönüşüm Programı içindeki lisanslı tesislere gönderiliyor ve sürdürülebilir tedarik zincirleri yaratmak için geri dönüştürülüyor.

HP, uzun süredir kapalı döngü geri dönüşümünde sektör lideri. HP Gezegen Ortaklığı Programı aracılığıyla müşterilerin gönderdiği ürünler, yeni orijinal HP kartuşları üretmek için kullanılıyor.

HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede, "Teknoloji, şaşırtıcı bir hızda ilerliyor ve yenilik genelde geçmişin silinmesi anlamına geliyor. Elektronik atıkları en aza indirmede üzerimize düşen görevi yapmakta kararlıyız. Geri Satın Alma Programı, şirketlere en yeni HP teknolojisini sunmanın yanı sıra eski ürünlerin geri dönüşümünü sağlayarak çevreyi koruyor” dedi.

HP'de sürdürülebilirlik

2016 yılında müşterilerine 102.000 ton donanım ve 17.000 ton mürekkep ve toner kartuşun geri dönüşümünü taahhüt eden HP, mürekkep kartuşlarının %75'inden fazlası ve HP LaserJet toner kartuşlarının %24'ünü "kapalı döngü" geri dönüştürülmüş plastikten üretiyor. HP'nin onarım ve yeniden pazarlama programları, PC'ler ve yazıcılar gibi yeni donanımların ömrünü uzatıyor ve atıklardan kaynaklanan çevresel etkileri azaltıyor. 1987 yılında HP LaserJet yazıcı kartuşları için HP Planet Partners geri dönüşüm programını resmen başlatan HP, 45'den fazla ülkede ve bölgede, diğer BT şirketlerinden daha fazla çevreci geri dönüşüm çözümleri sunuyor. 2016'da belirlenen hedef, 1.2 milyon ton donanım ve sarf malzemesini 2025'e kadar geri dönüştürmek.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      13 Aralık 2017, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz