21 Ekim 2018, Pazar   |   English
Savronik 2 Şirketinin Birleşmesini Çalışanlarıyla Kutladı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      28 Aralık 2017, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Savronik, 2017 yılı itibariyle yakaladığı büyüme oranını ve grup şirketlerinin birleşmesini kutlamak amacıyla Eskişehir’de bir gece düzenledi.

Savronik, iki alt şirketi olan Savronik Elektronik ve Savronik Sistem’in birleşmesini Eskişehir’de düzenlenen özel bir gece ile kutladı. Geceye Savronik yönetim kurulu üyeleri ve çalışanları katıldı. Gecede bir de plaket töreni düzenlendi.

1986 yılında Türk Savunma Sanayii’ne hizmet vermek amacıyla kurulmuş olan Savronik’in ev sahipliği yaptığı gecede açış konuşmasını Savronik Elektronik Genel Müdürü Hikmet Arif Topçuoğlu yaptı. Savronik Elektronik Genel Müdürü Hikmet Arif Topçuoğlu konuşmasında; “Bugün Türkiye coğrafyasına bakın; sınırlardan merkeze, göklerden yere, demiryollarından karayollarına, gemilerden tanklara, insanlı insansız hava araçlarına, toplara tüfeklere; nereye bakarsanız bakın, Türkiye’nin her bir tarafında Savronik bayrağı dalgalandığını göreceksiniz. Bugün Savronik ailesinin iki büyük dalı Savronik Elektronik ve Savronik Sistem’in bir araya gelmesini kutluyoruz. Geçmişte olduğu gibi ama gelecekte daha da fazla, bu iki geleneğin birbirini destekleyerek, bu iki şirket arasındaki sinerjiyi büyüterek ilerlememiz gerekiyor. Biliniz ki bu şirket sadece Türkiye çapında değil, dünya çapında bir şirket olmaya adaydır. Yaptığımız yapılanma buna ilişkin olacaktır” dedi.

Savronik Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Süer, geçtiğimiz yılı 140 milyon TL ciro ile kapattıklarını, bunun beklenen bir başarı olduğunu belirtti. 2018 yılında ise, şimdiden kontrata bağlanmış 600 milyon liralık proje olduğunu ve bunun 250 milyon liralık kısmının 2018’de biteceğini söyleyen Süer, gelecek yılın karlılığının şimdiden heyecan yarattığını sözlerine ekleyip, bu başarıda emeği geçen tüm SAVRONİK çalışanlarına teşekkür etti.

PROF. DR. SIDDIK YARMAK: “ŞİRKETİ ÇALIŞANLARINA TESLİM EDECEĞİZ”

Savronik’in kurucularından ve Savronik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sıddık Yarman, Savronik’in 31. kuruluş yıldönümü ve birleşme yemeğinde yaptığı konuşmasında şunları söyledi: ”Bu şirketi dönemin başbakanı Turgut Özal’ın isteği üzerine, Sezai Türkeş ve Fevzi Akkaya önderliğinde; Faruk Yarman, Kemal Kumcu, Erbil Payzın, Aziz Genç, Mustafa Kula, Kenan Işık ve Müveddet Başda Işık ile birlikte kurduk. Son hayalimiz ise kurduğumuz bu şirketi çalışanlarımızın yaşatması. Hepinize bugüne kadar verdiğiniz destekler için sonsuz teşekkür ediyorum. Savronik çok küçük bir sermaye ile kuruldu, bugün cirosu 100 milyonları aştı. Büyük iştiraklerimiz var. Şuanda Savronik’te üçüncü kuşaklar çalışmakta. Ben inanıyorum ki siz çalışanlarımız, bu şirketi çok daha ileriye taşıyacaksınız ve en büyük hayalim de, bu şirketi siz çalışanlarımıza teslim etmektir!” diyerek SAVRONİK şirketler grubunun halka arzının sinyallerini verdi.

Gecede 10-30 yıldır Savronik Ailesi’nin üyesi olanlara teşekkür amacıyla plaket töreni düzenlendi. Plaket töreninin ardından gece İlhan Şeşen’in sahne performansı ile devam etti.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      28 Aralık 2017, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz