23 Ekim 2018, Salı   |   English
Logo Akademi, 2017’de 2.206 Kişiye Eğitim Verdi, 130 Kişinin İstihdam Edilmesini Sağladı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      07 Şubat 2018, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Bilişim sektörüne nitelikli insan kaynağı kazandırmayı hedefleyen Logo Akademi bünyesinde; açık eğitim dahil üniversite, lise ve meslek yüksek okullarından 950 öğrenci, iş ortaklarından ise 1.256 kişi eğitim aldı. Kurulduğu yıldan bu yana 4 bine yakın kişiye eğitim veren Akademi’nin 2.000’den fazla öğrencisi bilişim sektöründe çeşitli pozisyonlarda istihdam imkânı buldu.

Yazılım sektörünün lider firmalarından Logo Yazılım’ın üniversite, lise ve meslek yüksek okullarındaki öğrencilerle iş ortaklarına yönelik eğitimler vermek amacıyla 2012 yılında kurduğu Logo Akademi, 2017’de toplam 2.206 kişiye eğitim verdi. Bilişim sektörüne nitelikli insan kaynağı kazandırmayı hedefleyen Logo Akademi bünyesinde; açık eğitim dahil üniversite, lise ve meslek yüksek okullarından 950 öğrenci, iş ortaklarından ise 1.256 kişi eğitim aldı. Kurulduğu yıldan bu yana 4 bine yakın kişiye eğitim veren Akademi’nin 2.000’den fazla öğrencisi bilişim sektöründe çeşitli pozisyonlarda istihdam imkânı buldu.

Değişen iş dünyasının dinamiklerine uyum sağlamak için bilişim çözümlerine ve kişisel gelişim konularına yatırım yapan Logo Akademi’de eğitimler, Kurumsal ve Bireysel olmak üzere 2 başlıkta toplanıyor. Deneyimli ve uzman bir kadro tarafından verilen eğitimler, Logo Yazılım’ın Gebze kampusundaki Logo Akademi sınıflarının yanı sıra Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep, İzmir ve Samsun’daki eğitim merkezlerinde gerçekleştiriliyor. Ayrıca Türkiye’nin çeşitli üniversiteleri ve meslek yüksek okullarında da Logo çözümlerinin anlatıldığı dersler yapılıyor. Özel kurumlarla da işbirliği yapan Logo Akademi, Çalışma Bakanlığı destekli İŞKUR’un Nitelikli Bilişim Uzmanı Yetiştirme Programı projesine destek verirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Hayat Boyu Öğrenme Merkezleri’nde de Logo setleriyle eğitimler veriliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Logo Akademi Müdürü Zafer Yıldırım, “Sektörümüzde bir okul olarak nitelendirebileceğimiz Logo için eğitim her zaman öncelikli oldu. Başta ekibimize yeni katılan arkadaşlarımız olmak üzere iş ortaklarımızın çalışanları, üniversite, meslek yüksek okulu öğrencileri ve bilişim sektöründe çalışmak isteyenlerin yararlandığı eğitimlerin, sektörümüze nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesi açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Logo’nun sahip olduğu birikimin geleceğe taşınmasını sağlayan Logo Akademi’nin eğitim modülleri her yıl genişletiliyor ve geliştiriliyor. Gerek eğitimlerimize katılıp sertifika alanların sayısı, gerekse eğitim aldıktan sonra işe yerleşmesine katkımız olanların sayısı her yıl artıyor. Önümüzdeki dönemde de sektörümüzdeki kalifiye insan kaynağı açığını giderecek istihdam projelerine verdiğimiz desteği artırarak sürdüreceğiz.” dedi.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      07 Şubat 2018, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz