19 Ekim 2018, Cuma   |   English
Facebook Topluluk Liderleri Londra'da bir araya geldi
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      09 Şubat 2018, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Facebook’un, 8-9 Şubat’ta Londra’da düzenlediği, Avrupa’nın dört bir yanından 300 topluluk liderini ağırladığı Facebook Communities Summit (FCS) etkinliğine Türkiye’den de Mide Lobisi, İhtiyaç Haritası, Bisikletli Kadın İnisiyatifi, Araştıran Anneler, Saçım Saçın Olsun, Interrail Türkiye ve Kalpler Erisin katıldı.

Facebook’un, 8-9 Şubat’ta Londra’da düzenlediği, Avrupa’nın dört bir yanından 300 topluluk liderini ağırladığı Facebook Communities Summit (FCS) etkinliğine Türkiye’den de Mide Lobisi, İhtiyaç Haritası, Bisikletli Kadın İnisiyatifi, Araştıran Anneler, Saçım Saçın Olsun, Interrail Türkiye ve Kalpler Erisin katıldı.

FCS’de aynı zamanda topluluk kuran insanlara yatırım yapan bir global girişim olan Facebook Community Leadership Program (Facebook Topluluk Liderliği Programı) da tanıtıldı. Program kapsamında topluluk oluşturan ve onlara liderlik eden kişilere belirli topluluk girişimleri için kullanılmak üzere 10 milyon USD’ye kadar destek sağlanacağı da açıklandı.

Etkinlik gününde paylaşılan bir blog yazısını aşağıda sunuyoruz [1]:

  Topluluk Liderlerine Yeni Bir Yatırım

  Yazarlar: Facebook Gruplar ve Topluluk Sorumlusu Jennifer Dulski ve Ürün İşbirlikleri Başkan Yardımcı Ime Archibong

  Bugün, çevrimiçi ve çevrimdışı mecralarda topluluklar kuran insanları destekleyecek, tanıyacak ve onlara yatırım yapacak küresel bir girişim olan Facebook Topluluk Liderliği programını duyurduk. Facebook bu programa, direkt olarak topluluklar kurarak liderlik eden kişilere verilecek 10 milyon dolarlık hibelerin de içinde olduğu on milyonlarca dolar yatırım yapacak.

  Buna ek olarak Londra’daki Facebook Communities Summit’te grup admin’leri için yeni araçlar sunduk ve kullanıcıların Facebook’ta güvende ve emin hissetmelerini sağlayan teknolojiyi üreten Londra merkezli teknik ekibimizin genişleyeceğini duyurduk.

  Avrupa çapında 300’den fazla topluluk lideri Londra’da bugün bir araya geldi. İngiltere’de Görme engelli gazilere ve ailelerine pratik ve duygusal destek sağlayan bir örgüt olan Blind Veterans UK (Görme Engelli Gaziler); Fransa’daki annelerin birbirlerine destek ve tavsiye verdiği bir destek grubu olan Donna Mama; kadın kaykay topluluğunu bir araya getiren Girl Skate UK (Kadın Kaykaycılar), ortak tutkuları etrafında birleşen bir dizi spor ayakkabı meraklısı High Society PL ve Almanya’nın ilk gay rugby kulübü olan Berlin Bruisers bu gruplardan bazıları…

  Facebook Topluluk Liderleri Programı

  Topluluk liderleri bize sıklıkla daha etkili sonuçlar elde edebilmeleri için ne tür ek yardıma ihtiyaçları olduğunu söylüyor. Facebook Topluluk Liderleri Programı, Facebook uygulama ve hizmet ailesini kullanarak topluluk oluşturan, dünyanın dört bir yanından topluluk liderine güç vermek için tasarlandı. Program kapsamında yer alan başlıklar şöyle:

  • Programın İhtisas ve Burs ayağı kapsamında dünyanın dört bir yanından topluluk liderlerine fon sağlanacak.
   En fazla beş topluluk lideri seçilerek her biri tasarılarını finanse etmeleri için 1,000,000* USD’ye varan ödül kazanacak.

  • En fazla 100 lider burs programımız için seçilecek ve belirli topluluk girişimleri için kullanılmak üzere her biri 50,000 USD’ye varan hibe kazanacak.

  • Topluluk Liderliği Grupları, yerel toplulukların liderlerini yüz yüze buluşturacak; onlara iletişim kurma, birbirinden öğrenme ve işbirliği yapma fırsatını sunacak. 2017’de ABD’de üç grupla pilot uygulamasını yaptık ve uygulama bu yıl dünya geneline de yayılacak.

  • Topluluk Liderlerine Özel Facebook Grupları ile İngiltere ve ABD’de 10.000’in üzerinde grup liderini bir araya getiriyoruz. Birbirleriyle iletişim kurmalarının yanı sıra ekibimizle yeni özellikler denemelerini ve geribildirim yapmalarını sağlıyoruz.

  İhtisas ve burs için başvurular başladı. Daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için communities.fb.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Grup liderleri ve üyeleri için yeni araçlar

  Topluluk liderleri, topluluklarını güvenli, düzenli ve etkileşim içinde tutmak istiyor. Bugün, onları desteklemek için dört yeni özellik ekledik:

  • Admin araçları: Admin’ler artık üye taleplerine, Grup analizlerine ve daha fazlasına tek bir yerden ulaşabilecek. Bu sayede grubu yönetmeleri daha kolay olacak ve üyelerle etkileşimde bulunmak için daha fazla zamanları olacak.

  • Grup duyuruları: Grup liderleri daha kolay bir şekilde güncelleme yapabilmek istiyor. Yeni grup duyuruları özelliği ile grubun en tepesinde yer alacak, en fazla 10 duyuru girebilecekler.

  • Grup kuralları: Toplulukları güvende tutmak önemli. Grup admin’leri artık kurallara ayrılan bir bölüm olması sayesinde grup kurallarını üyeleriyle daha verimli bir şekilde paylaşabilecek.

  • Kişiselleştirme: Her topluluğun kendi kimliği var. Admin’ler artık grubun genelinde görülecek kişiselleştirilmiş, topluluğu temsil eden bir renk ekleyebilecek.

  Grup güvenliği için Londra’daki mühendislik ekibimizi genişletiyoruz

  Dünyanın dört bir yanında görev yapan mühendislik ekibimiz, topluluğumuzun güvenliğini sağlayacak teknolojiler üretiyor. Londra, Facebook’un ABD dışındaki en büyük mühendislik merkezine ev sahipliği yapıyor ve 2018 yılsonuna kadar çalışan sayısını ikiye katlamayı hedefliyoruz.

  Topluluk güvenliği konusundaki mühendislik çalışmalarımız şu alanlara odaklanıyor:

  • Sahte hesapları tespit etmek ve durdurmak: Facebook’un insanların gerçek insanlarla gerçek bağlantılar kurduğu bir topluluk olarak kalmasını sağlamak.

  • İnsanları zarardan korumak: Gerçek dünyada olduğu gibi Facebook’ta da karşılaşılabilecek zorbalık ve dolandırıcılık gibi durumları tespit etmek ve ortadan kaldırmak için daha iyi araçlar geliştirmek.

  • Şikayet yöntemlerini iyileştirmek: Yapay zeka ve ekip çalışanlarının ortak çalışmasıyla insanların, Facebook platformunda olmaması gereken içerikleri şikayet etmesini kolaylaştırmak.

  İnsanlar, hem çevrimiçi, hem de çevrimdışı ortamlarda topluluklarda anlam ve destek buluyor. Bugün duyurduğumuz programlar ve araçlar bu topluluklara liderlik eden admin’lerin topluluklarını büyütmelerine ve üyelerle olan bağlarını güçlendirmelerine yardımcı olmak için tasarlandı. Bu liderler bize ilham veriyor ve onları desteklemeye devam edeceğiz.

  *Amerikan doları bazında yapılacak son ödeme olası kur dalgalanmaları sebebiyle değişiklik gösterebilir. Duyurunun yapıldığı tarihte, $1,000,000 USD ortalama €810,000 Euro ya da £718,000 Sterlin değerinde; $50,000 USD ise €40,500 Euro ya da £35,900 Sterlin değerindedir.
[1] A New Investment in Community Leaders
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      09 Şubat 2018, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz