19 Ekim 2018, Cuma   |   English
Çin e-Ticaret Anlaşmazlıkları için İnternet Mahkemesi Kurdu
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      09 Şubat 2018, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Şangay’da, İnternet ile ilgili hukuk davaları ve ticari davalar konusunda uzmanlaşmış ilk İnternet mahkemesini kuruldu. Şangay'daki Changning Bölge Halk Mahkemesine göre, mahkeme tarafından ele alınan çevrimiçi ticaret anlaşmazlıkları gibi davalar internet üzerinden görülecek. Ocak ayında kurulan mahkeme, çevrimiçi alışveriş, hak ihlali anlaşmazlığı ve diğerlerinden oluşan 106 davayı kabul etti.

Şangay’da, İnternet ile ilgili hukuk davaları ve ticari davalar konusunda uzmanlaşmış ilk İnternet mahkemesini kuruldu [1]. Şangay'daki Changning Bölge Halk Mahkemesine göre, mahkeme tarafından ele alınan çevrimiçi ticaret anlaşmazlıkları gibi davalar internet üzerinden görülecek.

Ocak ayında kurulan mahkeme, çevrimiçi alışveriş, hak ihlali anlaşmazlığı ve diğerlerinden oluşan 106 davayı kabul etti.

2014'ten bu yana, Bölge Mahkemesi internet ile ilgili 1300'den fazla davada hüküm verdi. Çin’de insanlar çevrimiçi alışverişe ve ödemeye yöneldikçe kurulan İnternet mahkemesi de, siber güvenlik konusunda ve çevrimiçi anlaşmazlıkların çözümünde bir yargı garantisi sağlayacak.

Çin, geçen yıl Ağustos ayında ülkenin doğusundaki Zhejiang Eyaletinde ilk İnternet mahkemesini kurmuştu.[1] Shanghai launches Internet tribunal
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      09 Şubat 2018, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz