17 Ekim 2018, Çarşamba   |   English
Yıldız Teknopark’a Birincilik Ödülü!
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      19 Mayıs 2018, Cumartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının hazırladığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, Türkiye’nin En İyi Gelişmekte Olan Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yıldız Teknopark oldu.

Yıldız Teknopark, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının hazırladığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, 2017 yılının En İyi Gelişmekte Olan Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak belirlendi.

Genel sıralamada ise Türkiye’nin en iyi beşinci Teknoloji Geliştirme Bölgesi seçilen Yıldız Teknopark adına ödülü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’in elinden, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin ve Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner birlikte aldı.

Prof. Dr. Mesut Güner, 6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde gerçekleşen ödül töreninin ardından yaptığı değerlendirmede, 2009 yılında kurulan Yıldız Teknopark’ın sağlıklı gelişimini sürdürdüğüne dikkat çekerek birincilik ödülüne layık görülmelerinden duydukları mutluluğu dile getirdi. Güner, “Türkiye’nin teknoloji üssü olarak konumlanan Yıldız Teknopark’ın Türkiye’nin girişimcilik ekosistemine değerli katkıları kesintisiz devam edecek” diye konuştu.

Yıldız Teknopark’ın zirvede yer alan standını ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, teknoparkın gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi aldılar.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      19 Mayıs 2018, Cumartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz