17 Ekim 2018, Çarşamba   |   English
Takeda,Shonan Sağlık İnovasyon Parkı’nın Açılışını Geçekleştirdi
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      21 Mayıs 2018, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Takeda, sağlık alanındaki yenilikçi çalışmaların artırılması yönünde bir adım daha atarak Japonya’nın ilaç bilgi ve beceri teknikleri üzerine kurulan ilk açık inovatif ekosistem olarak tasarlanan Shonan Sağlık İnovasyon Parkı’nın büyük açılışını duyurdu

Bilimi, hayat değiştiren ilaçlara aktararak hastalar için daha sağlıklı, daha parlak bir gelecek sunma vizyonu ile hareket eden Takeda, bilimsel yenilikleri geliştirmek hedefiyle Shonan Sağlık İnovasyon Park’ını (Shonan iPark) kurdu.

Takeda, dünya çapında bir ekosistem haline gelmesi hedefiyle hayata geçirilen Shonan iParkı; bilimdeki en son yenilikleri Japonya’da ve dünyadaki hastalar için etkin sağlık çözümlerine dönüştürecek araştırmaları tasarlamak ve hızlandırmak amacıyla oluşturdu.

Takeda ve Kanagawa Prefecture ev sahipliğinde geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen büyük açılışa hükümet yetkililerinin yanı sıra, Takeda Başkanı ve CEO’su Christophe Weber, Takeda Yönetim Kurulu Üyeleri, akademik isimler ve hastane yetkilileri katıldı.

Japonya’da biyo-ilaç, inovasyon , işbirliği ve girişimciliği geliştirecek bir ekosistem olarak tasarlanan Shonan iPark, 2020 yılına kadar 3 bin araştırmacıyı bünyesinde toplamayı hedefliyor. Parkın en önemli amacı sonraki nesil için global araştırma ekosistemi olarak endüstri, akademi, hükümet ve girişimcilerden oluşan çeşitli paydaşlarla ortak ve yaratıcı çalışmalara imza atmak. Yenilikçi fikir ve teknolojileri ile iş dünyası arasında köprü kurarak endüstrinin istihdam oranına ve yerel bölgelerin gelişimine katkıda bulunmak da parkın kuruluş amaçları arasında yer alıyor.

Shonan iPark’ın açılışı hakkında açıklama yapan Shonan iPark Genel Müdürü Dr. Toshio Fujimoto, “İnovatif olmak, girişimciliği besleyen bir ekosistem ile endüstri, hükümet ve akademik çevrelerden çeşitli oyuncuların organik işbirliğini gerektiriyor. Shonan iPark global yetenekleri çekecek ve tüm dünyadaki hastalar için sağlık çözümleri yaratacak. Shonan’ın gerçekleştirdiği böyle bir yenilikçi ekosistemin liderliğini yapmaktan büyük heyecan ve onur duyuyorum” dedi.

Bilim odaklı bir ilaç şirketi olan Takeda, sektörde yenilikçi çalışmalara kendisini adamış bir kurum. Takeda’nın ilaç bilgi ve beceri teknikleri ile en son teknolojiye sahip tesisin açılması, Shonan iPark dönüştürücü ortaklıklarıyla birlikte oluşacak teknolojilerin, etkin sağlık çözümlerine dönüşümünün kolaylaştırılacağı bir merkez olacak.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      21 Mayıs 2018, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz