17 Ekim 2018, Çarşamba   |   English
Konut Sektörünün Trendi: Akıllı Evler
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      14 Haziran 2018, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Ev sahiplerinin hayatını kolaylaştıracak projeler üreten Yıldırım Yapı Grubu özellikle yeni neslin yönlendirmesiyle konut sektöründe trend haline gelen akıllı ev sistemleriyle Y kuşağının ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Akıllı telefonlar, saatler, buzdolapları derken teknolojinin faydalarıyla birlikte bu sistem hayatları kolaylaştırıyor.

Bir otomasyon kurulumu ile akıllı ev sisteminin oluşturulduğu konutlarda, projenin başlangıcında sistemin tanımlanması, sonradan eklenmesinden daha az masraflı oluyor. Akıllı ev sistemine uygun daireler inşa ederek kullanıcıdan sonradan eklenen sistem yükünü alan Kuleli Evleri, hayatın tam merkezinde tüm ihtiyaçları eksiksiz olarak karşılayacak şekilde tasarlanıyor.

Tüm kontrol tablet veya telefonla

Kuleli Evleri Poyraz II projesinin akıllı ev sistemleri sayesinde ev sahipleri telefon veya tabletlerden lamba kontrolü, kombi açma kapama, klima kontrolü, hırsız alarmı, manyetik kontak, yangın alarmı, duman dedektörü, gaz alarmı, gaz vanası kontrolü, su vanası kontrolü ve elektrik kontrol gibi sistemlere uzaktan erişebiliyor. Akıllı güvenlik sistemi sayesinde konut sahipleri daire içerisinde değilken bile telefon veya tabletten perdeleri açabilir, buzdolabının derecesini ayarlayabilir, klimasını kontrol edebilir.

Türkiye’de henüz çok yaygınlaşmayan, sadece yeni konut projelerinde görülen akıllı ev sistemleri Avrupa ve Amerika’nın bazı bölgelerinde bu sistem zorunlu hale getirildi. Kontrol, enerji verimliliği, yaşam kalitesi, bütçe tasarrufu gibi konuları yönetme imkanı sağlayan akıllı ev sistemleri kullanıcıların hayatını kolaylaştırırken kaliteli bir yaşam sürme imkanı tanıyor.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      14 Haziran 2018, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz