23 Ekim 2018, Salı   |   English
Biznet Bilişim, Türkiye’nin Tek PCI SSC Onaylı Tarama Hizmeti Sağlayıcısı olarak 13. yılına girdi
Yazan: turk-internet.com Basin      02 Temmuz 2018, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Kuruluşundan 6 sene sonra, 2006 yılında, PCI Denetim ve Danışmanlık bölümünü kuran Biznet Bilişim, 13 yıldır aralıksız olarak PCI SSC’nin yetkili kıldığı Onaylı Tarama Hizmeti Sağlayıcısı (Approved Scanning Vendor) olmaya hak kazanan tek Türk firması olarak hizmet vermeye devam ediyor. PCI SSC’nin Haziran ayında yaptığı testten de başarıyla geçen Biznet Bilişim, müşterilerine yüksek kalitede, uluslararası geçerliliği olan tarama hizmetleri sağlıyor.y

Ödeme Kartları Sektörü Veri Güvenliği Standardı (PCI DSS), ödeme kartları verilerinin güvenliğini teşvik etmek, iyileştirmek ve küresel olarak tutarlı veri güvenliği önlemlerinin kapsamlı bir şekilde benimsenmesini kolaylaştırmak için geliştirildi. Ülkemizde de üye iş yerleri, işlemci kuruluşlar, kart kabul eden kuruluşlar, kart çıkaran kuruluşlar ve hizmet sağlayıcıların bu standartlara uyması gerekiyor. 2006 yılından bu yana, PCI DSS konusunda Türkiye’nin lider şirketi olan Biznet Bilişim, PCI SSC’nin (Ödeme Kartları Sektörü Güvenlik Standartları Konseyi – www.pcisecuritystandards.org) Haziran ayında yaptığı akreditasyon denetiminden de başarı ile geçti. Böylece 12 yıldır sürdürdüğü PCI SSC tarafından Yetkilendirilmiş Onaylı Tarama Sağlayıcısı (PCI SSC Approved Scanning Vendor) unvanını 13. senesine taşıdı.

Bünyesinde barındırdığı PCI DSS denetimi yapmaya yetkili Türk denetçilerin (QSA – Qualified Security Assessor) ve ASV uzmanlarının deneyimleri sayesinde akreditasyon testini kolaylıkla geçen Biznet Bilişim’e iletilen resmi yazıda, Biznet Bilişim’in Zafiyet Yönetimi Platformu (Bizzy) içinde yer alan PCI modülünün (pcibiz.net), test laboratuarında yapılan testlerde güvenlik zafiyetlerini doğru şekilde bulduğu ve ASV Program Guide 3.0’a uygun şekilde raporladığı kaydedildi.

Biznet Bilişim PCI DSS denetçisi (QSA) Oben Kuyucu, Biznet Bilişim’in uluslararası tanınırlığının devamı için şöyle konuştu; “Türkiye’de PCI denilince akla ilk Biznet Bilişim geliyor. Geçmişten gelen güven ve deneyimi devam ettirebilen ender firmalardan biriyiz. Müşterilerimize en iyi hizmeti vermek için sürekli çalışıyoruz. Bizzy PCI Portalımızın yetkinliğinin uluslararası kuruluşlar tarafından onaylanması ve bu hizmeti Türkçe ve kesintisiz olarak 12 yıldır sürdürebilmek önemli bir başarı. Bizzy PCI Portalımızın yeni sürümünü 2017 yılında devreye aldık ve Biznet Bilişim Yazılım Geliştirme Ekibi tarafından sürekli iyileştirmeler yapılıyor. Müşterilerimiz, yeni hizmetlerimiz ve özellikler için bizi takip etmeye devam etsin.”
Yazan: turk-internet.com Basin      02 Temmuz 2018, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz